Wolontariat. Scenariusze zajęć formacyjnych dla młodzieży

Wspieranie wolontariuszy, członków Szkolnych Kół Caritas, dbanie o ich rozwój duchowy, należy do najważniejszych zadań opiekunów SKC. W dobie pandemii, bez spotkań twarzą w twarz, trzeba szukać nowych sposobów, aby dotrzeć do młodych ludzi. Z pomocą przychodzi Caritas Polska, publikując materiały formacyjne do prowadzenia zajęć online.

REKLAMA


– Pomoc młodzieży w zgłębianiu nauki Jezusa Chrystusa, a przede wszystkim miłosierdzia Bożego, wymaga systematycznej pracy. W warunkach obecnego kryzysu pandemicznego i związanych z nim obostrzeń sanitarnych jest to szczególnie trudne. Dlatego Caritas Polska zachęca do korzystania ze scenariuszy zajęć możliwych do przeprowadzenia online – wyjaśnia Marta Dobrzyńska, specjalistka ds. wolontariatu w Caritas Polska.

– Na naszej stronie znajdziecie na przykład scenariusz spotkania „Bóg dał czas na nadzieję”, w którym pokazujemy, że nadzieja chrześcijańska jest źródłem pewności i oparcia w czasach pandemii oraz staramy się uświadomić młodzieży, jaką moc mają nawet drobne gesty wolontariuszy – opowiada Marta Dobrzyńska.

Inne tematy scenariuszy to m.in. powołanie, czy teologia miłości wg encykliki Benedykta XVI. Materiały do prowadzenia zajęć z wolontariuszami, w tym prezentacje komputerowe i zeszyty formacyjne, są dostępne na specjalnej podstronie, pod adresem https://caritas.pl/wolontariat/formacje/


Źródło: https://caritas.pl/blog/2021/01/28/wolontariat-scenariusze-zajec-formacyjnych-dla-mlodziezy/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *