Papież pozdrawia chrześcijan tradycji wschodniej

„Z miłością zwracam się do braci i sióstr Kościołów wschodnich, katolickich i prawosławnych, którzy zgodnie ze swoją tradycją świętują jutro Narodziny Pana” – powiedział Papież wczoraj w pozdrowieniach po modlitwie Anioł Pański. Franciszek wspomniał także o tradycyjnej akcji organizowanej w wielu krajach przez kolędników misyjnych oraz o polskiej inicjatywie Orszaku Trzech Króli.

REKLAMA


Ojciec Święty nawiązał do bolesnych wydarzeń, które dzieją się w Republice Środkowoafrykańskiej po niedawnych wyborach, w których naród wyraził pragnienie podążania drogą pokoju. Zachęcił wszystkie strony do braterskiego i pełnego szacunku dialogu, do odrzucenia nienawiści i unikania wszelkich form przemocy. Franciszek wspomniał o tradycyjnej akcji organizowanej w wielu krajach przez kolędników misyjnych oraz o polskiej inicjatywie Orszaku Trzech Króli.

Papież – pozdrowienie dla fundacji „Orszak Trzech Króli”

„W dniu dzisiejszym, w święto Objawienia Pańskiego, obchodzimy Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który angażuje najmłodszych z całego świata. Dziękuję każdemu z was i zachęcam, abyście byli radosnymi świadkami Jezusa, zawsze starając się wnosić braterstwo pośród swoich rówieśników – podkreślił Papież. – Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy łączą się z nami za pomocą środków przekazu. Szczególne pozdrowienie kieruję do fundacji Orszak Trzech Króli, która organizuje w wielu miastach i wioskach Polski oraz w innych krajach wydarzenia ewangelizacyjne i solidarnościowe.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-01/papiez-po-aniele-panskim-06-01-2021.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *