Ogólnopolski Konkurs Szopek – „Pastuszkowie przybywajcie”

Fundacja „Orszak Trzech Króli” serdecznie zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Szopek pt. „Pastuszkowie przybywajcie”. Prace można nadsyłać do 8 stycznia.

REKLAMA


Szopka może być wykonana w dowolnym stylu i technice, ale organizatorzy zachęcają, by użyć naturalnych surowców typu słowa, piórka, patyczki, kora drzew czy mech. Swoją pracę należy dobrze sfotografować, by była jak najlepiej widoczna i doświetlona na jasnym tle.

„Istotne jest, aby szopka w sposób wyraźny niosła przesłanie Bożego Narodzenia, a praca była wykonana własnoręcznie (nie umieszczamy gotowych figur czy manekinów). Zachęcamy do tworzenia szopki przez całą rodzinę” – namawiają organizatorzy.

Zgłoszenie szopki do konkursu następuje poprzez wysłanie jednego zdjęcia szopki w formacie JPG o minimalnej rozdzielczości 72 DPI na adres e-mail konkurs-szopek@orszak.org. Rozstrzygnięcie konkursu i wybranie 3 najpiękniejszych szopek nastąpi w wyniku głosowania prowadzonego za pośrednictwem strony internetowej orszak.org. Patronat nad Ogólnopolskim Konkursem Szopek pt. “Pastuszkowie przybywajcie” objęła firma KGHM Polska Miedź.

Fundacja „Orszak Trzech Króli” została powołana do istnienia w 2010 r., a od 2012 r. jest organizacją pożytku publicznego. Organizacja jest inicjatorem i organizatorem największych jasełek ulicznych na świecie – Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce i na świecie.

Fundacja przez cały rok pracuje również nad innymi projektami wspierającymi działania kulturalne. Prowokuje do twórczego działania poprzez wartościowe konkursy. Inicjuje działania w środowiskach lokalnych, czego efektem jest powstawanie wielu stowarzyszeń i fundacji wspierającej swoje środowiska. Organizacja zabiega również o propagowanie idei wolontariatu oraz działalności charytatywnej.


Źródło: https://ekai.pl/fundacja-orszak-trzech-kroli-organizuje-konkurs-szopek-rodzinnych/
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *