Tegoroczny Festiwal „Kino z duszą” w wersji internetowej

W tym roku festiwal „Kino z duszą” proponuje widzom i twórcom inny rodzaj uczestnictwa wydarzeniach festiwalowych. Na internetowe spotkania filmowe zaprasza organizator – Fundacja Areopag XXI.

REKLAMA


Dostosowując się do nowych, trudnych okoliczności związanych z kryzysem Covid-19 organizatorzy zmienili formułę, ale nie rezygnują ze spotkań i pokazów filmowych. Jak dodają, najważniejsza jest obecność „Kina z duszą” w Internecie. Dlatego już od dzisiaj wiele festiwalowych filmów jest dostępnych na naszej platformie internetowej.

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do filmów wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W odpowiedzi zostanie przesłane hasło, które będzie ważne do 6 grudnia.

Do tej pory Festiwal Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą” odbywał się w Warszawie w „Kinotece” w Pałacu Kultury i Nauki. Tegoroczne Spotkania Filmowe 2020 dają szanse na dotarcie także do szerszej publiczności, która zamiast na sali kinowej, spotka się w przed telewizorami, komputerami czy smartfonami – zaznaczają organizatorzy.

Oprócz filmów planowane są s także spotkania z twórcami. Będą się one odbywać na żywo w Internecie – na Facebooku “Kina z duszą”.

„Kino z duszą” to wyjątkowa inicjatywa kulturalna powstała w 2013 roku. Ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie najciekawszych filmów dokumentalnych zrealizowanych przez polskich i zagranicznych twórców.

Więcej informacji na stronie internetowej: kinozdusza.pl.

Organizatorem Spotkań Filmowych Festiwalu “Kino z duszą” 2020 jest Fundacja Areopag XXI, a współorganizatorem – Narodowe Centrum Kultury. Partnerem głównym wydarzenia jest Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą “Polonika”.


Źródło: https://ekai.pl/tegoroczny-festiwal-kino-z-dusza-w-wersji-internetowej/
Fot. Facebook.com/kinozdusza

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *