Papież: módlmy się za wszystkich prześladowanych

Po Modlitwie Anioł Pański Papież Franciszek nawiązał do obchodzonego wczoraj światowego dnia pamięci o ofiarach przemocy na tle religijnym. „Módlmy się za tych naszych braci i siostry – a jest ich wielu – którzy są dziś prześladowani z powodu swojej wiary” – zaapelował Ojciec Święty.

REKLAMA


Papież przypomniał także, że jutro przypada dziesiąta rocznica masakry siedemdziesięciu dwóch migrantów w Tamaulipas w Meksyku zabitych przez kartel narkotykowy oraz czwarta rocznica trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy.

Papież: modlę się za wszystkich cierpiących

„Byli to ludzie z różnych krajów, którzy jedynie szukali lepszego życia. Wyrażam solidarność z rodzinami ofiar, które do dziś wołają o sprawiedliwość. Pan rozliczy nas z losu wszystkich migrantów, którzy zginęli w drodze po lepszą przyszłość. Wszyscy oni są ofiarami kultury odrzucenia – powiedział Papież. – Jutro miną również cztery lata od trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy. Modlę się za rodziny i społeczności, które poniosły największe szkody, aby mogły pójść naprzód z solidarnością i nadzieją. Mam nadzieję, że odbudowa zostanie przyspieszona, aby ludzie mogli wrócić do życia w pokoju w tym pięknym rejonie Apeninów. Chciałbym również zapewnić o mojej bliskości z mieszkańcami Cabo Delgado w północnym Mozambiku, którzy cierpią z powodu międzynarodowego terroryzmu. Czynię to mając w żywej pamięci wizytę, którą złożyłem w tym drogim mi kraju rok temu.“

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił wszystkich Rzymian uczestniczących w audiencji i pielgrzymów z innych krajów. Podziękował szczególnie młodym ludziom, którzy przyjechali do Rzymu na rowerach ze Sieny. Franciszek pozdrowił także grupę rodzin z Bergamo, które przybyły modlić się za ofiary koronawirusa. „Nigdy nie zapomnimy tych, którzy stracili życie w pandemii. Dziś rano usłyszałem świadectwo rodziny, która straciła dziadków – nie mogli się z nimi pożegnać przed śmiercią. Pamiętajmy o rodzinach, które tak bardzo cierpiały” – zakończył Papież.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-08/papiez-dopo-angelus-solidarnosc-z-cierpiacymi.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *