Jasna Góra: O trzeźwość narodu prosimy!

„Modlitwą i ofiarą chrońmy dzieci” – to hasło towarzyszące 39. Pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, która trwała na Jasnej Górze w dniach 20-21 czerwca. Uczestnicy spotkania pragną swoją modlitwą i ofiarą chronić dzieci przed złem pijaństwa w polskich rodzinach, a także przed innymi nałogami i ich skutkami.

REKLAMA


Na wspólną modlitwę do sanktuarium tradycyjnie przybył bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę po południu Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 21.00 bp Tadeusz Bronakowski poprowadził modlitwę Apelu Jasnogórskiego.

„Tak wielu chciało być tu osobiście, jak co roku, jednak dzisiaj składają tę dodatkową ofiarę niemożności fizycznego pielgrzymowania i jako zadośćuczynienie za grzechy, które ranią Twoje Niepokalane Serce” – powiedział podczas Apelu bp Tadeusz Bronakowski.

„Przed Tobą Królowo Polski ze skruchą wyznajemy, że jako Naród nie zdajemy egzaminu z naszej wolności – mówił bp Bronakowski – Tak wielu spośród nas pogrążonych jest w pijaństwie i w różnych nałogach. Tak ogromna liczba najmłodszych rodaków cierpi z powodu nietrzeźwości swoich rodziców. Tak wielu Polaków lekceważy ten problem i przez kultywowanie pijackich obyczajów przyczynia się do upadku moralnego, duchowego, materialnego narodu, i co najbardziej bolesne, do demoralizacji dzieci i młodzieży”.

„Tak wielu liderów społecznych nie wypełnia obowiązku troski o trzeźwość narodu, a wręcz przeciwnie, swoimi złymi decyzjami pogłębia plagę pijaństwa alkoholizmu i innych zniewoleń” – dodał biskup.

„Za to wielkie zło przepraszamy Cię, Królowo Polski i błagamy o Twoją pomoc w wypełnianiu złożonego na tym świętym miejscu przed laty ślubowania, że wypowiemy walkę wadom narodowym, w tym wszelkim nietrzeźwości – prosił ks. biskup – Nasza najlepsza Matko, przytul do swego serca wszystkie polskie dzieci, niech ich domy rodzinne będą bezpiecznym schronieniem, niech ich matki i ojcowie otoczą ich od chwili poczęcia czułą i odpowiedzialną miłością. Oby nigdy alkohol przez krew matczyną nie niszczył zdrowia nienarodzonych, oby nigdy nie zagrażał ich życiu”.

W niedzielę, 21 czerwca o godz. 9.30 pielgrzymi wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem bpa Tadeusza Bronakowskiego. Ks. biskup wypowiedział także Akt Oddania Apostolstwa Matce Bożej.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ es
2020-06-21, niedziela, godz. 10.00


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13964

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *