Telemost z papieżem Franciszkiem [zapowiedź]

Jasna Góra, wraz z innymi sanktuariami na całym świecie, włączy się w modlitwę różańcową prowadzoną przez Ojca Świętego Franciszka w Ogrodach Watykańskich.

REKLAMA

W sobotę, 30 maja o godz. 17.30 zaplanowano specjalny TELEMOST z papieżem Franciszkiem. Intencją międzynarodowej modlitwy jest prośba za wstawiennictwem Maryi Panny o pomoc w przezwyciężeniu pandemii. Hasłem wydarzenia są słowa: „Gorliwi i jednomyślni na modlitwie, razem z Maryją” (Dz 1,14).

Tegoroczne wydarzenie zorganizowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Modlitwa transmitowana będzie bezpośrednio przez media watykańskie (Vatican News: www.vaticannews.va/pl) w łączności z największymi sanktuariami maryjnymi na całym świecie. Transmisja w Polsce odbędzie się za pośrednictwem TV Trwam, a także Radia Jasna Góra i kanału YouTube Jasnej Góry.

W jego trakcie przewidziano połączenia z największymi sanktuariami: z Europy: Lourdes, Fatimą, San Giovanni Rotondo, Pompejami, Jasną Górą; ze Stanów Zjednoczonych Ameryki – sanktuarium Niepokalanego Poczęcia (Waszyngton); z Afryki, sanktuarium Elele (Nigeria) i Notre Dame de la Paix (Wybrzeże Kości Słoniowej); z Ameryki Łacińskiej, sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe (Meksyk), Chiquinquira (Kolumbia), Lujan i Milagro (Argentyna).

Poszczególne dziesiątki różańca odmawiać będą przedstawiciele różnych kategorii osób szczególnie dotkniętych epidemią koronawirusa: lekarz i pielęgniarka; osoba uzdrowiona, a także osoba, która straciła członka rodziny; kapłan, kapelan szpitalny i zakonnica-pielęgniarka; farmaceuta i dziennikarz; wolontariusz Obrony Cywilnej wraz z rodziną; oraz młoda rodzina, w której właśnie w tym czasie urodziło się dziecko, będące znakiem nadziei i zwycięstwa życia nad śmiercią – poinformowała Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Tradycję odmawiania przez papieża modlitwy różańcowej na zakończenie maryjnego miesiąca maja, przy znajdującej się Ogrodach Watykańskich kopii groty z Lourdes, wprowadził w 1979 roku św. Jan Paweł II.

oprac. BPJG
2020-05-28, czwartek, godz. 10.40


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13895

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *