Rozpoczyna się internetowy kurs rozeznawania powołania

Już dzisiaj rusza pierwsza edycja jezuickiego kursu rozeznawania powołania online. Można go odbyć na stronie www.rozeznajpowolanie.pl.

REKLAMA


Kurs poprowadzi o. Wojciech Werhun SJ, rekolekcjonista i egzegeta oraz autor licznych publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu i Biblii. „Rozeznawanie powołania to nie jest jeden moment w życiu. To nie jest nawet jeden zamknięty proces, który się zaczyna i kończy. Rozeznawanie powołania to styl życia i sposób myślenia, który trwa tak długo, jak żyjemy” – podkreśla jezuita.

Pierwsza edycja kursu, która jest skierowana do mężczyzn, została podzielona na 3 dni (1-3 maja). Podczas pierwszego dnia uczestnicy zapoznają się z podstawowymi narzędziami podejmowania decyzji i projektowania swojej przyszłości oraz otrzymają zestaw ćwiczeń z dziedziny duchowości i rozwoju osobistego, dzięki którym będą mogli sprecyzować cel swojego życia i konkretnie zabrać się za jego planowanie.

Drugi dzień poświęcony jest bierności. „Rewolucyjnych rozwiązań i pomysłów się nie łapie. Trzeba pozwolić im samym przyjść do nas. Ten dzień ma polegać na odcięciu się od świata, żeby w towarzystwie kawy pobyć z Bogiem i sobą samym. Bez spin i oczekiwań” – napisano na stronie kursu.

Ostatni dzień cyklu to z kolei solidna porcja duchowości jezuickiej i fragmenty z jezuickich dokumentów. „Poczujesz co to znaczy być na granicach i podejmować decyzje wbrew całemu światu. Dowiesz się do czego uprawnia tajna broń jezuitów oraz dlaczego żałoba po kasacie zakonu zajęłaby nam tylko piętnaście minut” – tłumaczą organizatorzy.

„Zaczynasz myśleć o swojej przyszłości i nie wiesz jak się za to zabrać? A może masz już poważne życiowe doświadczenie, ale czujesz, że czegoś brakuje i coś trzeba zmienić? Jeżeli tak, to ten kurs jest właśnie dla ciebie!” – brzmi zachęta do udziału w kursie.

Na stronie www.rozeznajpowolanie.pl dostępne są szczegółowe informacje na temat kursu, który docelowo nie ma być związany z jakimkolwiek zakonem oraz dotykać tematu powołania na każdym etapie życia. Strona zawiera serię sześciu modułów złożonych z konferencji video, bazy artykułów oraz ćwiczeń do wykonania. Prowadzony jest tam także blog, gdzie można znaleźć odpowiedzi na różne pytania dotyczące powołania, w tym „Jak wybrać zakon?” czy „Rozmowa powołaniową: o co mnie zapytają?”.


Źródło: https://ekai.pl/rozpoczyna-sie-internetowy-kurs-rozeznawania-powolania/
Fot. pixabay.com

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *