Prośba o dokonanie wyliczeń i poinformowanie parafian

W związku z zapowiedzią rozporządzenia, wg którego od poniedziałku w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 m2 powierzchni, prosimy księży proboszczów o dokonanie wyliczeń i poinformowanie parafian, ile osób może przebywać w ich kościołach podczas Mszy Świętych i nabożeństw – powiedział rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

REKLAMA


Rzecznik Episkopatu zaznaczył, że do najbliższej niedzieli włącznie, obowiązuje ograniczenie do pięciu osób na Mszach Świętych i nabożeństwach. „Zachęcamy księży proboszczów, by niezwłocznie poinformowali parafian, ile osób będzie mogło od poniedziałku przebywać jednocześnie w ich kościołach i kaplicach. Informacje można opublikować na stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz wywiesić przy wejściach do świątyń. Kościół w Polsce, tak jak do tej pory, będzie dla dobra wspólnego przestrzegał rozporządzeń władz państwowych dotyczących przeciwdziałania epidemii” – podkreślił.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał o konieczności przestrzegania w kościołach zasad higieny i wszystkich wytycznych służb sanitarnych. Dodał, że nowe przepisy dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas pandemii zostaną wkrótce podane w rozporządzeniu państwowym.


Źródło: https://ekai.pl/prosimy-ksiezy-by-informowali-ile-osob-moze-przebywac-w-ich-kosciolach/
Fot. Episkopat.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *