Postulator o procesie beatyfikacyjnym siostry Łucji

Ksiądz Romano Gambalunga, postulator w procesie beatyfikacyjnym siostry Łucji dos Santos, jednej z trójki małych wizjonerów uczestniczących w objawieniach w Fatimie w 1917 r., uważa, że zostanie ona świętą. Stwierdził, że wniosek taki płynie po lekturze materiałów i świadectw zawartych w dokumentacji skierowanej do Watykanu w 2017 r., po zakończeniu diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego portugalskiej karmelitanki.

REKLAMA


– Łucja charakteryzowała się pewnymi cechami widocznymi u innych świętych – stwierdził, zaznaczając, że w jego osobistej opinii zasługuje ona nie tylko na beatyfikację, ale też kanonizację. Nazywając ją „wielką kobietą”, ks. Gambalunga podkreślił, że siostra Łucja była „również wielką świętą”.

Portugalska karmelitanka zmarła 13 lutego 2005 r. w wieku 98 lat w klasztorze św. Teresy w Coimbrze. W tym samym mieście, w lutym 2017 r. zamknięto oficjalnie diecezjalną fazę jej procesu beatyfikacyjnego. Następnie ponad 15 tys. stron świadectw i dokumentów o jej życiu trafiło do Watykanu.

Dwoje pozostałych uczestników objawień maryjnych z Fatimy, rodzeństwo Franciszek i Hiacynta Marto, zostali ogłoszeni błogosławionymi przez św. Jana Pawła II w 2000 r. W 2017 r. zakończył się ich proces kanonizacyjny, a papież Franciszek ogłosił ich świętymi podczas swojej pielgrzymki do Fatimy.


Źródło: https://ekai.pl/postulator-w-procesie-beatyfikacyjnym-s-lucji-wierze-ze-zostanie-swieta/
Fot. Wikipedia

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *