Papież: niech młodzi dają świadectwo nadziei

„Od Maryi uczmy się wewnętrznego milczenia, miłującej wiary, by iść za Jezusem na drodze krzyżowej, która prowadzi do chwały zmartwychwstania” – zachęcał Papież w słowie na zakończenie Mszy w Niedzielę Palmową.

REKLAMA


Franciszek przypomniał, że dziś przypadają Światowe Dni Młodzieży, obchodzone na szczeblu diecezjalnym. Wezwał młodych do podtrzymywania i dawania świadectwa nadziei, wielkoduszności i solidarności, których wszyscy w tym trudnym okresie tak bardzo potrzebujemy. Zapowiedział także, że przekazanie krzyża młodzieży z Lizbony, gdzie odbędą się przyszłe dni młodzieży, które miało odbyć się dziś, będzie miało miejsce 22 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla.

Zachęcił również do głębokiego, duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Gromadźmy się w domu na modlitwie

„Drodzy przyjaciele, zacznijmy z wiarą Wielki Tydzień, w którym Jezus cierpi, umiera i zmartwychwstaje. Osoby i rodziny, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystościach liturgicznych, są zachęcane, by gromadzić się na modlitwie w domu, wspomagane także przez środki komunikowania – podkreślił Ojciec Święty. – Obejmijmy duchowo chorych, ich rodziny i tych, którzy się nimi ofiarnie opiekują; w świetle wiary paschalnej módlmy się za zmarłych. Każdy z nich jest obecny w naszych sercach, w naszej pamięci, w naszej modlitwie.”

Paweł Pasierbek SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2020-04/papiez-franciszek-niedziela-palmowa-slowo-koncowe.html

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *