Zachęta do włączenia się w Duchową Adopcję

W perspektywie zagrożenia koronawirusem, w tym roku nie odbędą się publiczne obchody Narodowego Dnia Życia (24 marca) i Dnia Świętości Życia (25 marca).

REKLAMA


„Istnieje jednak duchowy wymiar tego świętowania – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego” – informuje o. Mariusz Tabulski, paulin, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego.

Duchowa Adopcja to modlitwa zainicjowana przez ojców paulinów ponad 30 lat temu, w warszawskim kościele pw. Świętego Ducha – od grudnia 2019 r. ustanowionym Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Istotą Duchowej Adopcji jest codzienna modlitwa, trwająca przez dziewięć miesięcy, obejmująca dziecko poczęte w łonie matki.

Dlatego w najbliższą niedzielę, 22 marca oraz w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca, w czasie Mszy św. na Jasnej Górze dla chętnych osób będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Do włączenia się w tę szczególną modlitwę zachęcają paulini na czele z przeorem Jasnej Góry o. Marianem Waligórą.

Włączenie się i podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie możliwe on-line (Internet, telewizja, radio) podczas Mszy świętych transmitowanych z Jasnej Góry:
– w niedzielę, 22 marca o godzinie 9.30 (Telewizja TRWAM) i o godzinie 11.00 (TVP 1) lub Yutube jasnagora.pl
– w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca o godz. 20.00 (TVP 3) lub Yutube jasnagora.pl

„Przeżywany teraz czas realnego zagrożenia własnego życia mobilizuje do szukania sposobów jego chronienia, ale także pobudza do wzajemnej modlitwy. Jest szansą otwarcia oczu i serca – nowego spojrzenia – na najbardziej bezbronne i samotne wobec zagrożenia zagładą – życie dzieci nienarodzonych – podkreślają paulini – Wobec łączącego nas wszystkich zagrożenia śmiercią, podjęcie działania ratującego życie jest specjalnym motywem, by w duchu wiary podjąć konkretny czyn – wziąć w duchową opiekę jedno, znane Bogu, dziecko poczęte. Istotą 9-miesięcznego zobowiązania do modlitwy w jego intencji jest zawierzenia jego życia Maryi – Matce Życia i powierzenie opiece św. Józefa”.

Inicjatywę wspierają:
– o. Stanisław Jarosz, Krajowy Moderator Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
– Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin KEP
– Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie.

Szczegółowe informacje o Dziele Adopcji Dziecka Poczętego dostępne na stronach:
centrumzawierzenia.jasnagora.pl
www.duchowaadopcja.pl
paulini.com.pl/duchowa-adopcja/

Codzienna modlitwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, towarzysząca dziesiątce różańca:
Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Duchowa Adopcja. Pomóż wybrać ŻYCIE – www.youtube.com

 


Źródło: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-13718

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *