Znamy termin jubileuszowych Dni Tischnerowskich

W dniach 22-25 kwietnia odbędą się po raz 20. Dni Tischnerowskie w Krakowie. Poprzedzi je II Kongres Tischnerowski.

REKLAMA


Organizatorami wydarzenia są instytucje, z którymi związany był ks. Józef Tischner i które dbają o jego dziedzictwo: Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego, Instytut Myśli Józefa Tischnera, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Głównym organizatorem tegorocznych Dni jest Instytut Myśli Józefa Tischnera. Odbędą się one 22-25 kwietnia. Poprzedzi je II Kongres Tischnerowski, który zaplanowano w dniach 20-22 kwietnia.

Równocześnie z ogłoszeniem terminu Dni Tischnerowskich rusza w Krakowie Strefa Tischnera, która jest przygotowaniem do głównej imprezy. Pierwsze spotkania w ramach Strefy odbędą się 12 i 13 marca. W czwartek 12 marca wypada bowiem 89. rocznica urodzin ks. Tischnera. Tego dnia młodzież licealna będzie czytać i komentować teksty Tischnera w księgarni Znak w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. W interpretacji tekstów pomagać jej będzie filozofka – dr Maria Karolczak.

Natomiast dzień później o godz. 18, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z bratankiem księdza, Łukaszem Tischnerem, które poprowadzi Jolanta Kogut. Spotkanie, którego mottem są słowa ks. Tischnera: „Najpierw czuję się człowiekiem, potem filozofem, a na trzecim miejscu księdzem”, będzie próbą przybliżenia jego osoby i zastanowienia się nad tym, co dalej zrobić z pozostawionym przez ks. Tischnera dziedzictwem. Wstęp na spotkanie jest wolny.


Źródło: https://ekai.pl/znamy-termin-jubileuszowych-dni-tischnerowskich/
Fot. tishner.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *