Ruszyła 7. edycja akcji „Misjonarz na Post”

Bp Szymon Stułkowski zainicjował dziś w Poznaniu siódmą edycję akcji „Misjonarz na Post”. Choć akcja dopiero się rozpoczęła, polskich misjonarzy na świecie podczas tegorocznego Wielkiego Postu wspiera już ponad 38 tysięcy osób.

REKLAMA


Podczas spotkania z mediami biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej wylosował misjonarza, za którego podejmie wielkopostną modlitwę. Jest nim br. Mariusz Pruszak OFMConv., który pracuje w centrum brazylijskiej Amazonii.

„Kiedy 7 lat temu w Poznaniu rozpoczynaliśmy akcję „Misjonarz na Post”, ok. 2 tysięcy osób wspierało polskich misjonarzy. Dziś jest ich blisko 40 tysięcy” – zauważył o. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca akcji, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

„Ta akcja to impuls do tego, by pamiętać w modlitwie o polskich misjonarzach. To także dobre postanowienie nie tylko na Wielki Post, ale na cały rok” – powiedział Michał Jóźwiak.

Redaktor prowadzący misyjne.pl zaznaczył, że misjonarze potrzebują pomocy materialnej, ale i duchowej. „Akcja „Misjonarz na Post” ma wymiar bardzo osobisty, bo modlimy się za konkretną osobę, znaną z imienia i nazwiska” – tłumaczy.

Przyznał, że zainteresowanie modlitewne misjami jest coraz większe, a w mediach społecznościowych można śledzić pracę misjonarzy objętych modlitwą, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Wszystko co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie podania naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza.

Uczestnicy inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.

Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

Honorowy patronat nad akcją objęli abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji.

Na świecie pracuje obecnie 1903 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne.

To właśnie misjonarze są często jedynymi osobami, które nie tylko pomagają, ale także uczą, pokazują ludziom nowe perspektywy czy dają narzędzia do tego, by poprzez edukację mieć wpływ na swoje życie.

W tym roku do grona osób wspierających duchowo polskie misjonarki i misjonarzy dołączyli Przyjaciele Misji, którzy modlą się za misjonarzy i misje przez cały rok.

Źródło: https://ekai.pl/ruszyla-7-edycja-akcji-misjonarz-na-post/
Fot. pixabay.com

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *