Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Lęborku za nami

 „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to kampania społeczna, promująca ideę trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia małżeństwa…”

REKLAMA


Ten tekst mogła przeczytać każda osoba, której w ręce wpadła ulotka, propagująca wyżej wymienione wydarzenie. Przygotowywaliśmy się do tego tygodnia wraz z przyjaciółmi i osobami z różnych wspólnot, stowarzyszeń i środowisk lęborskich od kilku miesięcy. Chcieliśmy, jak powiedziała to Jola, osoba najbardziej zaangażowana w zaistnienie MTM w Lęborku: „podzielić się z innymi małżeństwami radością odkrywania sakramentu małżeństwa”. Pragnęliśmy pomóc na miarę własnych możliwości innym małżeństwom, w szukaniu możliwości upiększania codzienności małżeńskiej i rodzinnej. W tych dniach małżonkowie mogli posłuchać wielu konferencji na tematy związane z relacjami w małżeństwie i rodzinie,  porozmawiać ze specjalistami często z „górnej półki”, którzy specjalnie przyjeżdżali do Lęborka z bardzo daleka, dzieląc się swoją wiedzą i czasem. Dla pań odbyło się spotkanie, będące wyjątkową okazją do spojrzenia okiem fachowca czyli wizażystki na swój wizerunek. Dla osób pragnących poprawić swoją kondycję fizyczną były ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, przygotowane specjalnie dla par małżeńskich lub narzeczonych…

Nasza wspólnota DK zorganizowała dla chętnych małżeństw kawiarenkę dialogową, która odbyła się w sobotni wieczór w klubie osiedlowym BAZA. Każda  z par mogła spokojnie, przy kawie i ciastku porozmawiać z sobą, zapraszając do dialogu osobę nieskończenie kochającą i najbardziej umiejącą przebaczać czyli Jezusa.

Zakończyliśmy Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w dzień wspomnienia świętego Walentego Mszą Św. w Mostach. Mszę odprawił ksiądz Jacek Giełdon, proboszcz parafii i ojciec Roman Zioła, który powiedział do małżonków piękną homilię. Wychodząc w niej od słowa Bożego, nadanego nam przez liturgię Kościoła na ten dzień, ojciec Roman przynaglił nas do niesienia dobra i miłości z naszych domów wprost do innych ludzi, potrzebujących naszego świadectwa.

Po Mszy Świętej pozostaliśmy jeszcze na adoracji Najświętszego Sakramentu, prowadzonej przez ojca Romana, kapłana, który szczególnie angażował się w organizowanie MTM. Przed Jezusem mogliśmy podziękować Bogu i sobie za wspaniały dar sakramentu małżeństwa. Na kolanach przed Nim uzmysłowiliśmy sobie, jak bardzo jesteśmy bogaci i wyjątkowi. Bogaci, bo uposażeni we wszystkie dary Ducha Świętego, by wzrastać w małżeństwie. Wyjątkowi, bo wybrani przez Boga i błogosławieni codziennie przez Niego, by do nieba iść nie jeden za drugim „gęsiego:)”, ale parami „pod rękę”.

Na pamiątkę każda z par małżeńskich otrzymała małą niespodziankę, przygotowaną  przez Justynę i Adama oraz ich przyjaciół z DK. (W niespodziance m.in. instrukcja na rok randek małżeńskich – cudna sprawa).

I na koniec, czym dla nas były te dni? Były czasem intensywnego odkrywania mądrości naszego Stwórcy, bo wymyślił człowiekowi sposób na szczęśliwe i owocne (płodne) życie, dając mu możliwość odkrywania między innymi drogi sakramentu małżeństwa.

Mamy tylko jeszcze jedno pragnienie. Chcielibyśmy, aby bogactwo mądrości Kościoła i wszystkich ludzi, którym zależy na szczęściu współczesnych małżeństw, mogło odkrywać wiele więcej osób niż to stało się w tym roku w Lęborku.        

Kochani, do zobaczenia za rok, w dniach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w Lęborku.


Świadectwo

Dziękujemy Panu Bogu i Matce Przenajświętszej za tak wspaniale przeżyty czas dialogu. W tak pięknie przygotowanej  atmosferze mogliśmy dzielić się tym, co w życiu małżonków jest ważne: miłość, zrozumienie, odwaga, zaufanie.  Przeżywając takie spotkanie zawsze poprzedzamy je modlitwą – otwarciem na łaskę Bożą. Szczególnie na uwagę zasługuje fakt, iż ten dzień został tak zaplanowany, że pozwolił przeżyć Nasz kolejny jubileusz zawarcia Sakramentu Małżeństwa, za co jesteśmy wdzięczni Panu Bogu.

Katarzyna i Marian


 

RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE Diecezji Pelplińskiej


Źródło: https://pelplin.oaza.pl/2020/02/miedzynarodowy-tydzien-malzenstwa-w-leborku-2020-za-nami/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *