W Hiszpanii powstaje film sensacyjny o św. Janie Pawle II

Hiszpański reżyser José María Zavala rozpoczął prace nad filmem o życiu św. Jana Pawła II. Zapowiedział, że jego dzieło trafi do kin jeszcze w tym roku, w którym przypada setna rocznica urodzin papieża. Nowy obraz, do którego zdjęcia były kręcone m.in. w Polsce, ma nosić tytuł „Wojtyła. Śledztwo” i ma mieć charakter sensacyjny.

REKLAMA


„Będzie to dreszczowiec dotyczący życia papieża, oparty na informacjach mało znanych, uzyskanych «z pierwszej ręki». Ten film jest jednym wielkim śledztwem, dramatem z intrygą w tle” – oświadczył reżyser. Zaznaczył przy tym, że papież z Polski jest mu osobiście bardzo bliski, a także cieszył się bardzo dużą sympatią jego rodziców.

Ostatnim, jak dotychczas, dziełem Zavali był film pt. „Tajemnica Ojca Pio”, poświęcony życiu włoskiego kapucyna. Powstał on na podstawie jego własnej książki, zatytułowanej „Święty”. Przed premierą tego 90-minutowego filmu autor oznajmił, że „jest on formą oddania hołdu temu świętemu zakonnikowi i mistykowi” w związku z przypadającą w 2018 r. 50. rocznicą jego śmierci. Większość scen do filmu nakręcono w San Giovanni Rotondo, gdzie włoski święty spędził niemal całe swoje życie zakonne.


Źródło: https://ekai.pl/w-hiszpanii-powstaje-film-sensacyjny-o-sw-janie-pawle-ii/
Fot. EAST NEWS

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *