Diamentowy, Złoty i Srebrny Jubileusz święceń kapłańskich w pelplińskiej katedrze

23 maja 2024 r. w katedrze pelplińskiej odbyła się uroczysta msza święta dziękczynna pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja oraz zgromadzonych kapłanów. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie, ponieważ uczestniczyli w nim duchowni obchodzący jubileusze 25-lecia, 50-lecia i 60-lecia święceń kapłańskich.

REKLAMA

Podczas homilii biskup Ryszard Kasyna odwołał się do słów proroka Izajasza: “Oto jestem, poślij mnie!” (Iz 6,8). Przypomniał, że kapłaństwo jest służbą, która wymaga pełnego oddania i gotowości do podjęcia każdego wyzwania, jakie stawia przed nimi Bóg. Wyraził głęboką wdzięczność jubilatom za ich wieloletnią posługę i niezłomną wierność powołaniu.

Zgromadzeni wierni mieli okazję osobiście złożyć gratulacje i podziękowania jubilatom. Atmosfera tego wyjątkowego dnia była pełna radości, wdzięczności i wspólnoty, przypominając wszystkim obecnym o pięknie i wartości kapłańskiego powołania.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/diamentowy-zloty-i-srebrny-jubileusz-swiecen-kaplanskich-w-pelplinskiej-katedrze/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *