Przewodniczący KEP zaprasza na uroczystość NMP Królowej Polski na Jasnej Górze

Uroczystość NMP Królowej Polski to jedno z najważniejszych świąt maryjnych w Polsce. Dlatego bardzo serdecznie chciałbym zaprosić wszystkich do Częstochowy na 3 maja, gdzie o godz. 11 będzie sprawowana Eucharystia na Wałach – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w zaproszeniu na jasnogórskie obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

REKLAMA

„Wiemy, że Maryja jest naszą Królową i chcielibyśmy w ten sposób zamanifestować, że zależy nam na tym, aby Maryja nas prowadziła, aby Maryja nas otaczała macierzyńską opieką, aby nas wpierała w tych trudnych czasach, które w tym momencie przeżywamy” – podkreślił Przewodniczący Episkopatu.

W wigilię uroczystości, 2 maja, na Jasnej Górze odbędą się obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Tematem spotkania będą bieżące sprawy duszpasterskie Kościoła w Polsce.

Biskupi uczestniczący w obradach Rady Stałej oraz inni przedstawiciele Episkopatu, którzy do nich dołączą, będą uczestniczyć następnego dnia, 3 maja, w obchodach uroczystości NMP Królowej Polski na szczycie jasnogórskim. Uroczystościom będzie przewodniczył abp Tadeusz Wojda SAC, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/przewodniczacy-kep-zaprasza-na-uroczystosc-nmp-krolowej-polski-na-jasnej-gorze/
Fot. BP KEP

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *