Dni skupienia dla młodzieży męskiej „Dobry Pasterz zna swoje owce”

W dniach 19-21 kwietnia 2024 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie odbyły się kolejne Dni Skupienia dla młodzieży męskiej. Duchowym przewodnikiem był ks. Szymon Chamier Cieminski. Temat rekolekcji brzmiał: „Dobry pasterz zna swoje owce”. Skupiał on uwagę na Chrystusie jako Dobrym Pasterzu.

REKLAMA

Dni skupienia to czas modlitwy wspólnotowej, spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystię, modlitwę indywidualną. Służy to pogłębieniu relacji z Bogiem. To także czas na rozmowę z klerykami. Jest to cenny czas, w którym możemy wymienić swoje doświadczenie. Nasi goście mieli również okazję zobaczyć, jak wyglądają nasze praktyki duszpasterskie w Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach. To była lekcja ukazującą jak wygląda prawdziwe życie.
Prowadzący udzielił wskazówek, jak patrzeć na swoje życie oczami wiary i odnajdywać swoje powołanie, a zwłaszcza być dobrą owcą dla naszego Pasterza. Uczestnicy wyjechali z rekolekcji umocnieni modlitwą, Słowem Bożym i doświadczeniem wspólnego życia z klerykami. Była to dla nich okazja, aby na nowo spojrzeć na Boga jako Dobrego Pasterza, który z miłości odda za mnie swoje życie.

kl. Dawid Łukowicz

Źródło: http://seminariumpelplin.pl/aktualnosci/dni-skupienia-dla-mlodziezy-meskiej-dobry-pasterz-zna-swoje-owce/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *