2-8 kwietnia 2024: Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Pomodlimy się za dzieci nienarodzone i ich rodziców, za młodzież i wychowawców, a także za lekarzy i farmaceutów oraz polityków i dziennikarzy. By wszystkie dzieci były kochane, jeszcze zanim przyjdą na świat – zachęca Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. 2 kwietnia rozpocznie się IV Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Zakończy go Dzień Świętości Życia, który w tym roku przypada wyjątkowo 8 kwietnia. Jest to modlitewna inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

REKLAMA

– Widzimy, że rodzina przechodzi poważny kryzys. Coraz mniej młodych ludzi zawiera małżeństwa, a wiele z nich się rozpada. Dzieci postrzegane są jako zagrożenie, a nie dar, cud nowego życia. Rodziny wielodzietne bywają ośmieszane, starsi ludzie upokarzani a ci nienarodzeni niezauważani – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak. Dodała, że Dzień Świętości Życia został ustanowiony na prośbę Jana Pawła II w 1998 roku, jednak życie jest tak pięknym darem i cudem, że warto je świętować przez cały tydzień, nie tylko w jeden dzień. – Stąd nasza inicjatywa na cały tydzień pro-life – zaakcentowała.

Każdego dnia modlitwom będą towarzyszyć inne intencje. – Pomodlimy się za dzieci nienarodzone i ich rodziców, za młodzież i wychowawców, a także za lekarzy i farmaceutów oraz polityków i dziennikarzy. By wszystkie dzieci były kochane, jeszcze zanim przyjdą na świat – powiedziała dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– To tylko siedem dni i bardzo konkretne intencje. W świecie, w którym dzielimy dzieci na chciane i niechciane potrzebujemy na nowo usłyszeć Ewangelię życia. Można się modlić samemu, ale fajniej we wspólnocie. Zaproście więc rodzinę i przyjaciół. Świat potrzebuje na nowo usłyszeć Ewangelię życia i dobrą nowinę o wartości każdego życia ludzkiego. Dołączcie do naszej modlitwy i razem przyczyniajmy się do budowania kultury życia i miłości – zachęca Marcin Nowak, członek zarządu i koordynator ds. wolontariatu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

To już czwarty Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. W tym roku wydarzeniu towarzyszyć będą rozważania oparte na fragmentach „Listu do rodzin” pt. „Rodzina Bogiem silna”.

Dołączyć do akcji można na dwa sposoby. Można zamówić bezpłatne broszury z rozważaniami na każdy dzień lub włączyć się w wydarzenie online. Wszystkie szczegóły opisane są na stronie internetowej www.zazyciem.pro-life.pl.

Z kolei 6 kwietnia 2024 r. odbędzie także się 44. Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, podczas której PSOŻC będzie świętować 25-lecie swojego powstania.

Więcej informacji na temat pielgrzymki i jej szczegółowy program: https://pro-life.pl/44-ogolnopolska-pielgrzymka-obroncow-zycia-czlowieka-na-jasna-gore-2024/  

Źródło: https://www.ekai.pl/wkrotce-tydzien-modlitw-o-ochrone-zycia/
Fot. Ömürden Cengiz/Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *