6 kwietnia: Święcenia biskupie ks. Janusza Urbańczyka mianowanego arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe

W sobotę, 6 kwietnia 2024, o godz. 11.00, w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się święcenia biskupie ks. Janusza Urbańczyka. Ojciec Święty Franciszek mianował go 25 stycznia br. arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe. 

REKLAMA

Liturgii święceń biskupich ks. prał. dr. Janusza Urbańczyka przewodniczyć będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. „Do udziału w uroczystości święceń serdecznie zapraszam. Proszę też o modlitwę w intencji nowego Arcybiskupa” – napisał w komunikacie do wiernych diecezji elbląskiej biskup elbląski Jacek Jezierski. Komunikat będzie przekazany wiernym w kościołach diecezji elbląskiej na zakończenie Wigilii Paschalnej oraz w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św.

Pełna treść komunikatu:

KOMUNIKAT BISKUPA ELBLĄSKIEGO

Ojciec Święty Franciszek ustanowił w dniu 25 stycznia 2024 r. ks. prałata dr. Janusza Stanisława Urbańczyka (lat 57), arcybiskupem i nuncjuszem apostolskim w Zimbabwe.  Arcybiskup Nominat jest księdzem diecezji elbląskiej. Od ponad 20 lat pełni służbę w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, na różnych kontynentach. Obecnie papież powierza nowemu Arcybiskupowi urząd nuncjusza w Afryce, w Republice Zimbabwe.

Święcenia biskupie odbędą się w najbliższą sobotę (6 kwietnia 2024, o godz. 11.00) w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Liturgii przewodniczyć będzie kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Do udziału w uroczystości święceń serdecznie zapraszam. Proszę też o modlitwę w intencji nowego Arcybiskupa.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski

Elbląg, 30 marca 2024

Diecezja elbląska/ BP KEP

Źródło: https://episkopat.pl/6-kwietnia-swiecenia-biskupie-ks-janusza-urbanczyka-mianowanego-arcybiskupem-i-nuncjuszem-apostolskim-w-zimbabwe/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *