Pelplin: Liturgia Męki Pańskiej w bazylice katedralnej

W pelplińskiej katedrze liturgii na cześć Męki Pańskiej, w wielkopiątkowe popołudnie, przewodniczył Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj z udziałem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

REKLAMA

W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę śmierci Jezusa Chrystusa. To jeden z najbardziej dramatycznych dni w chrześcijańskim kalendarzu, stanowiący drugi etap Triduum Paschalnego. W tym dniu skupiamy się na męce i śmierci Zbawiciela, na jego ofierze za zbawienie ludzkości. To czas refleksji nad sensem cierpienia i poświęcenia, który prowadzi do zmartwychwstania.

W Wielki Piątek, jako dniu głębokiego smutku, nie sprawuje się Mszy św. Zamiast tego, w kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej, podczas której skupiamy się na ostatnich chwilach życia Jezusa, na Jego drodze krzyżowej i męce.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, co oznacza wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz umiar w spożywaniu posiłków. Jest to czas wyciszenia i skupienia, moment, aby zadumać się nad tajemnicą krzyża i zastanowić się nad własnym życiem duchowym.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/liturgia-meki-panskiej-w-katedrze-pelplinskiej/
Fot. Krzysztof Mania

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *