Papież był nieobecny na Drodze Krzyżowej w Koloseum. Co z innymi uroczystościami wielkanocnymi?

Watykan potwierdził udział papieża Franciszka w najważniejszych uroczystościach wielkanocnych. Watykańskie biuro prasowe potwierdziło w sobotę rano, że papież będzie obecny na Liturgii Wigilii Paschalnej w Bazylice św. Piotra w sobotę wieczorem i na Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na placu św. Piotra. Po niej z logii bazyliki watykańskiej Ojciec Święty wygłosi orędzie wielkanocne i udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

REKLAMA

W Wielki Piątek Franciszek był nieobecny na tradycyjnej Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Powodem odwołania był stan zdrowia 87-letniego papieża. Watykan ogłosił tę decyzję w piątek wieczorem tuż przed jej rozpoczęciem.

Franciszek od ponad miesiąca cierpi na chorobę układu oddechowego. Początkowo Watykan mówił o „łagodnej grypie”, a następnie nie podał dalszych informacji na temat stanu zdrowia Ojca Świętego. Ponieważ papież ma problemy z mówieniem z powodu choroby, wielokrotnie jego wypowiedzi podczas spotkań odczytywali jego współpracownicy. Jednak w ostatnich tygodniach zdarzały się również publiczne wystąpienia, w których sam odczytywał teksty.

Źródło: https://www.ekai.pl/papiez-byl-nieobecny-na-drodze-krzyzowej-w-koloseum-co-z-innymi-uroczystosciami-wielkanocnymi/
Fot. AFP/EAST NEWS

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *