Tczew: Droga Krzyżowa ulicami miasta – zaproszenie

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie oraz parafia pw. św. Józefa w Tczewie zapraszają Drogę Krzyżową ulicami miasta, która zostanie odprawiona 22 marca br. (piątek przed Niedzielą Palmową) o godz. 20:00. Szczegóły wydarzenia na plakacie informacyjnym.

REKLAMA

Co roku jednym z istotnych elementów obchodów największego chrześcijańskiego święta, czyli Wielkanocy, jest uroczysta Droga Krzyżowa inscenizowana poza murami kościołów. Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Tczewa odbędzie się w piątek przed Niedzielą Palmową 22 marca o godz. 20:00 przy kościele pw. św. Józefa na Nowym Mieście

Procesja przejdzie ulicami: Sobieskiego, Wojska Polskiego, Plac Piłsudskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kościuszki, Łazienna – do fary, gdzie odbędzie się koncert pasyjny. 

Kilkumetrowy krzyż niesiony będzie przez wspólnoty z całego dekanatu tczewskiego oraz grupy ściśle powiązane z miastem. Pragniemy, aby od tego roku to wydarzenie modlitewne nabrało charakteru jedności i pokoju – tak bardzo tego brakuje w tych niespokojnych czasach. Chrystus niósł krzyż za wszystkich i nikogo nie wykluczył. Podczas drogi usłyszymy wzruszające rozważania dotykające naszej codzienności i Bożej obecności. 

Niech to nabożeństwo będzie okazją do modlitwy za nasze parafie, rodziny, miasto, kraj oraz cały świat. Módlmy się o żywą wiarę, miłość i pokój. Przygotujmy nasze serca na Triduum Paschalne i cudowny poranek Zmartwychwstania Pańskiego. Dajmy świadectwo zabieganemu i pogubionemu światu, że krzyż wciąż jest w centrum. Ten znak zwycięstwa wcale nie jest banałem. Przypomnijmy, że On jest, że On kocha do końca. Jest z nami w każdym zranieniu, w każdej chwili zwątpienia, w każdym upadku, w każdej samotności. 

Komenda Powiatowa Policji w Tczewie informuje, że w związku z przejściem drogi krzyżowej możliwe utrudnienia w ruchu. Trasa przejścia procesji zostanie zabezpieczona przez służby funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 13
83-110 Tczew
Tel.: (58) 531 24 75
E-mail: biuro@faratczew.pl

Parafia pw. Św. Józefa
ul. Gdańska 6
83-110 Tczew
Tel.: (58) 531 54 74
E-mail: sw.jozef.tczew@gmail.com

Źródło: https://faratczew.pl/?p=5604

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *