Oświadczenie “w ochronie macierzyństwa i godności kobiety”

„Pragniemy, aby każda matka i jej dzieci (przed i po urodzeniu) były chronione i otaczane troską, zarówno całego społeczeństwa, jak i władz Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z naszą Konstytucją. Nie aprobujemy poglądu, że aborcja jest wyrazem wolności kobiet i ich praw. Powoduje ona śmierć poczętego dziecka i wielkie cierpienie kobiety, która staje się drugą ofiarą” – piszą w przesłanym KAI oświadczeniu członkinie Sekcji Kobiet Pomorskiej Inicjatywy Pro-life.

REKLAMA

OŚWIADCZENIE

„W OCHRONIE MACIERZYŃSTWA I GODNOŚCI KOBIETY”

8 marca 2024 – Dzień Kobiet

My, kobiety pragniemy, aby Dzień Kobiet, który dzisiaj świętujemy, pozostał symbolem szacunku dla nas, poszanowania pełnionych przez nas ról żony, matki i pracownicy oraz wdzięczności całego polskiego społeczeństwa za wkład w jego wszechstronne budowanie, w tym za nasze ofiarne macierzyństwo i wychowanie kolejnych pokoleń Polaków.

Pragniemy, aby każda matka i jej dzieci (przed i po urodzeniu) były chronione i otaczane troską, zarówno całego społeczeństwa, jak i władz Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z naszą Konstytucją.

Nie aprobujemy poglądu, że aborcja jest wyrazem wolności kobiet i ich praw. Powoduje ona śmierć poczętego dziecka i wielkie cierpienie kobiety, która staje się drugą ofiarą.

Obowiązująca obecnie ustawa „O planowaniu rodziny…” z 1993 roku spowodowała nie tylko radykalny spadek liczby aborcji, ale również poprawę zdrowia kobiet: zmniejszeniu uległa liczba poronień samoistnych oraz zgonów kobiet z przyczyn położniczych. Sprzyja ona poprawie zdrowia psychofizycznego kobiet. Wprowadziła pomoc dla kobiet brzemiennych w trudnej sytuacji życiowej, do czego ustawowo są zobowiązane instytucje państwa i gminy.

Nie zgadzamy się na likwidację wielostronnej pomocy dla kobiet, a w to miejsce wprowadzanie prawa do aborcji. Polskie kobiety i matki potrzebują wszechstronnego wsparcia, a nie narażania ich życia i zdrowia – nie istnieje bowiem bezpieczna aborcja.

Protestujemy przeciwko ideologicznemu promowaniu aborcji pod pretekstem tzw. praw kobiet i ich wolności. Potrzebujemy prawdy, a nie propagandowych haseł i konfrontacji.

W Dniu Kobiet oczekujemy: szacunku, radości, serdeczności, prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna (Preambuła Konstytucji RP) w duchu solidarności społecznej.

W imieniu Sekcji Kobiet Pomorskiej Inicjatywy Pro-life:
Ewa Kowalewska
Maria Długońska
Joanna Jaroszewicz
Magdalena Zdrojewska

Źródło: https://www.ekai.pl/kobiety-na-dzien-kobiet-aby-kazda-matka-i-jej-dzieci-przed-i-po-urodzeniu-byly-chronione-i-otaczane-troska/
Fot. Depositphotos.com

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *