Webinar „Edukacja seksualna – kto, gdzie, kiedy i jak?” – zapowiedź

Czy zapowiadana przez MEN tzw. edukacja zdrowotna jest sprytnym sposobem na wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej w modelu zachodnim? – odpowiedzi na to pytanie postarają się udzielić uczestniczki webinaru pt. „Edukacja seksualna – kto, gdzie, kiedy i jak?” – Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i Teresa Król, metodyk z kilkudziesięcioletnim stażem. Transmisja odbędzie się 13 lutego i będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych tym tematem.

REKLAMA

– Po wyborach wraca rozmowa na temat kształtu edukacji seksualnej. Nie pytamy, czy ona jest potrzebna – bo jest. Chcemy jednak zastanowić się nad fundamentalnymi kwestiami: kto ma uczyć nasze dzieci i młodzież o seksualności i płciowości? W jaki sposób szkoła może współpracować na tym polu z rodzicami? Kiedy rozpocząć rozmowy na ten temat? Czy w szkolnych murach edukacja seksualna powinna być opcją czy przedmiotem obligatoryjnym, jak matematyka czy geografia? I wreszcie – JAK opowiedzieć młodzieży o seksualności przez pryzmat miłości i odpowiedzialności? – wyjaśnia inicjatorka webinaru.

Magdalena Guziak-Nowak ostrzega, że obecne władze przymierzają się do wdrożenia w polskich szkołach opłakanej w skutkach edukacji seksualnej w modelu brytyjskim, niemieckim czy szwedzkim. W krajach tych od kilkudziesięciu lat edukacja seksualna sprowadza się do technicznego instruktażu współżycia. Nastolatki z tych krajów wcześniej niż polska młodzież rozpoczynają życie seksualne, częściej chorują na choroby przenoszone drogą płciową, a wskaźniki aborcji wśród młodych dziewcząt są bardzo wysokie. – Tamtejsze władze zaczynają reflektować, że zabrnęły w ślepą uliczkę. Czy możemy uczyć się na ich błędach? I czy rodzice mają tu cokolwiek do powiedzenia? – pyta.

Webinar odbędzie się 13 lutego o godz. 19:00 poprowadzi go Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Jej gościem będzie Teresa Król, metodyk z kilkudziesięcioletnim stażem, odpowiedzialna za wdrożenie w polskich szkołach dobrej edukacji seksualnej tzw. modelu A. Prowadzące są współautorkami serii podręczników szkolnych do nauczania wychowania do życia w rodzinie.

Zapisy na webinar znajdują się na stronie internetowej:

www.pro-life.pl/webinary

Dla chętnych osób dostępne będą bezpłatne zaświadczenia uczestnictwa.

Źródło: https://www.ekai.pl/edukacja-seksualna-kto-gdzie-kiedy-i-jak-webinar-na-temat-edukacji-seksualnej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *