Kapliczki, krzyże i figury przydrożne – w różańcu róża ukryta zakwita

6 stycznia rozpoczęła się VIII edycja konkursu faktograficzno-fotograficznego „Kapliczki, krzyże i figury przydrożne – w różańcu róża ukryta zakwita” Fundacji Chaber Polski, którego celem jest wyłonienie na podstawie zgłoszeń uczestników konkursu najpiękniejszych kapliczek polskich.

REKLAMA

Wyselekcjonowane przez jury konkursowe kapliczki stanowią zawartość wydawanego corocznie kalendarza, zaś laureaci i finaliści zostają wyróżnieni podczas Gali Finałowej konkursu w Warszawie. Tegoroczna edycja rozstała rozszerzona o zgłoszenia obejmujące kapliczki rolnicze.

Konkurs trwa od 6 stycznia do 30 września 2024 r. Zadaniem uczestnika jest sfotografowanie obiektu kultu i przesłanie dokładnego opisu (500-2000 znaków) wraz z zaznaczeniem lokalizacji w terminie do 30 września 2024 r.

Konkurs podzielony jest na 3 grupy wiekowe: 0-17 lat, 18-60 lat i 61+ lat. Kategorie kapliczek obejmują: kolejowe, leśne, miejskie, przydrożne i rolnicze.

Uczestnik może dokonać maksymalnie dwudziestu pięciu zgłoszeń w ciągu trwania konkursu. Po zakończeniu okresu nadsyłania zgłoszeń jury konkursowe wybierze (jedną) najlepszą fotografię plus opis miejsca w każdej z kategorii wiekowych.

Wybór najlepszych fotografii wraz z opisami ogłoszony zostanie przez jury za pośrednictwem strony internetowej www.przydroznekapliczki.pl.

Organizator zastrzega sobie prawo do wyłonienia większej liczby zwycięzców Konkursu oraz przyznania wyróżnień dla pozostałych Uczestników Konkursu.

Szczegóły konkursu oraz regulamin dostępne na stronie www.przydroznekapliczki.pl oraz www.chaber-polski.pl.

Źródło: https://www.ekai.pl/mozna-zglaszac-sie-do-konkursu-kapliczki-krzyze-i-figury-przydrozne-w-rozancu-roza-ukryta-zakwita/
Fot. Johannes Plenio / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *