Ruszyły zapisy na Przystanek Jezus 2024

W środę rozpoczęły się zapisy na 24. edycję Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus, która odbędzie się od 29 lipca do 3 sierpnia 2024, tak jak poprzednio w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu koło Czaplinka.

REKLAMA

„Do udziału w Przystanku Jezus zapraszamy osoby pełnoletnie na co dzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Właśnie takie osoby zapraszamy do zapisów” – informuje o. Damian Piątkowiak SVD, rzecznik Przystanku Jezus.

Jak zwykle Przystanek Jezus rozpoczną rekolekcje dla ewangelizatorów, które poprowadzi Biskup Artur Ważny, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. – Swoją obecność zapowiedzieli także bp Zbigniew Zieliński, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz nasz przystankowy Ojciec – bp Edward Dajczak – dodaje o. Piątkowiak SVD.

W kwietniu w parafii Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie zaplanowano warsztaty przygotowujące do ewangelizacji na tegorocznym Przystanku Jezus. Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w ewangelizacji, a chcieliby je zdobyć, jak również dla tych, którzy chcą wzmocnić swoje umiejętności i budować przystankową rodzinę.

Zapisy i informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie https://przystanekjezus.pl/ruszyly-zapisy-na-pj-2024/

Przystanek Jezus powstał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w 1999 r. jako odpowiedź na potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą gromadzącą się na Przystanku Woodstock (PW), który jest jednym z największych festiwali muzyki rockowej w Europie, gromadzący kilkaset tysięcy młodych. W 2018 r. organizatorzy PW dokonali zmiany nazwy festiwalu na „Pol`And’Rock Festiwal”.

Jako dzieło ewangelizacyjne Przystanek Jezus od samego początku cieszył się aprobatą Konferencji Episkopatu Polski, jako odważna i nowatorska forma obecności Kościoła pośród młodych, co znalazło swój wyraz w sprawozdaniu przewodniczącego KEP podczas Ad limina apostolorum w obecności Ojca Świętego w 2014 r.

Źródło: https://www.ekai.pl/ruszyly-zapisy-na-przystanek-jezus-2024/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *