Kolędy dekanalne w diecezji pelplińskiej dobiegają końca

Kończą się doroczne spotkania modlitewne i duszpasterskie zwane kolędami dekanalnymi w diecezji pelplińskiej, które trwają od 8 stycznia. Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna oraz biskup pomocniczy Arkadiusz Okroj odwiedzają wszystkie dekanaty, aby spotkać się z duszpasterzami, modlić się o błogosławieństwo na Nowy Rok.

REKLAMA

W programie każdego spotkania jest modlitwa w kościele jednej z parafii danego dekanatu, konferencja ascetyczna dekanalnego ojca duchownego oraz konferencja księdza biskupa.

W plebani odbywa się tradycyjny obrzęd błogosławieństwa domu i osób z okazji Nowego Roku. Spotkanie łączy się z wymianą doświadczeń duszpasterskich i omówieniem najważniejszych zadań pastoralnych nadchodzących miesięcy.

Biskupi mówili między innymi o najbliższym nawiedzeniu relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w diecezji pelplińskiej (27.01 – 3.02) oraz o rozpoczynającym się 2 lutego nawiedzeniu obrazów Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej Patronki diecezji, w domach wiernych na terenie całej diecezji. Jest to jeden z akcentów przygotowania diecezji pelplińskiej do Roku Świętego 2025.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11487-koncza-sie-koledy-dekanalne-w-diecezji-pelplinskiej
Fot. Kolęda dekanatu pelplińskiego w Nowej Cerkwi 17.01.2024 r.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *