O dojrzewaniu dla mam i córek – zaproszenie na webinar

Dojrzewające dziewczynki przeżywają różne trudności. Mogą nie rozumieć zmian zachodzących w ich ciele. Ten trud może być równocześnie szansą – na piękną relację z mamą – podkreślają przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, zapraszając na specjalny webinar pt. „Dojrzewam do kobiecości”, przeznaczony do wspólnego oglądania przez mamy i dorastające córki.

REKLAMA

Gościem webinaru pt. „Dojrzewam do kobiecości”, który odbędzie się 10 stycznia o godz. 19.00, będzie dr n. med. Ewa Ślizień-Kuczapska, specjalista położnik-ginekolog, a także prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny, wykładowca akademicki, współautorka wielu publikacji. Udział w webinarze jest bezpłatny. Zapisy trwają na stronie: pro-life.pl/webinary.

Wydarzenie będzie się składało z dwóch części: rozmowy gościa z prowadzącą oraz sesji pytań i odpowiedzi. Przez cały czas trwania webinaru dla jego uczestników będzie dostępny czat. Będzie można na nim zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Pytania można zadać także przed webinarem. Mogą je przesłać organizatorowi zarówno dorośli, jak i dzieci. – Jeśli córka wstydzi się powiedzieć o swoim pytaniu mamie, można ją zachęcić, aby wypełniła formularz dostępny na stronie, na której można również dokonać zapisu na webinar, i wysłała go. Na wszystkie pytania nadesłane tą drogą także odpowiemy w czasie spotkania – zaznacza Magdalena Guziak-Nowak, organizatorka webinaru, mama czterech córek i dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka.

– Jego celem jest wyposażenie dziewczynek w wiedzę na temat okresu dojrzewania, wsparcie tych, które rozwijają się szybciej lub wolniej w porównaniu z rówieśniczkami, oswojenie ze zmianami zachodzącymi w ciele i zachęcenie do prowadzenia higienicznego trybu życia – mówi Magdalena Guziak-Nowak. Podkreśla, że celem wydarzenia jest coś więcej niż przekazanie wiedzy, zawartej na wyciągnięcie ręki w podręcznikach do biologii. – Pragnę, żeby wszystkie mamy miały okazję pogłębić więź ze swoją córką. Czasami trudno jest rozpocząć rozmowę na temat dojrzewania tak zwyczajnie: przy obiedzie, na zakupach, siedząc na kanapie… Spotkanie online może być świetnym pretekstem: „Córeczko, zobacz, jest wydarzenie dla mam i córek. Może się zapiszemy?” – zachęca organizatorka.

Webinar pt. „Dojrzewam do kobiecości” jest przeznaczony szczególnie do wspólnego oglądania przez mamy i córki od ok. 10 r.ż., ale organizator zaprasza także osoby, które chcą towarzyszyć dorastającym dziewczynkom (nauczycieli, katechetów, doradców życia rodzinnego, ciocie, babcie itp.).

Styczniowe spotkanie jest częścią projektu edukacyjnego EduLife tworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. To trwający już trzy lata cykl popularnonaukowych webinarów, które odbywają się od października do czerwca w każdą drugą środę miesiąca. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, m.in. o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki i cele diagnostyki prenatalnej.

Wszystkie nagrania dostępne są na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Źródło: https://www.ekai.pl/o-dojrzewaniu-dla-mam-i-corek-webinar-polskiego-stowarzyszenia-obroncow-zycia-czlowieka/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *