Siostry z Łagiewnik zachęcają do wylosowania patrona na 2024 rok

Tradycyjnie na początku każdego nowego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych patronów. Dzięki stronie www.faustyna.pl może to uczynić każdy zainteresowany.

REKLAMA

Wraz z patronem zakonnice otrzymują również intencję, w której mają się modlić oraz przesłanie na cały rozpoczynający się rok. Patronów losują również osoby związane ze zgromadzeniem: kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze stowarzyszenia „Faustinum”, przyjaciele oraz uczestnicy grupy „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” na Facebooku.

Od 1 stycznia 2017 r. patronów losować mogą także odwiedzający stronę www.faustyna.pl. Losowanie rocznych patronów jest wieloletnim zwyczajem w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Należąca do niego św. Siostra Faustyna opisała w „Dzienniczku” losowanie patrona na rok 1935.

„Po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów. Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: ‘Jestem twoim patronem, czytaj’. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: ‘Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia’. Serce mi zadrgało z radości” – brzmi fragment „Dzienniczka” opisujący ten moment.

Św. Siostra Faustyna przywiązywała do tej praktyki wielką wagę. Chciała, aby ktoś z nieba w sposób szczególny towarzyszył jej dniom w rozpoczynającym się nowym roku.

– Wylosowani patroni wyjątkowo odpowiadają na potrzeby i życiowe sytuacje ludzi. Warto mieć takie święte towarzystwo, bo mieszkańcy Nieba chcą i pomagają, jeśli ich o to prosimy. O skuteczności ich działania świadczą liczne świadectwa – zachęcają siostry z krakowskich Łagiewnik. Na stronie internetowej zgromadzenia w polskiej wersji językowej można wylosować 1 z 200 patronów, a na stronach w innych językach jednego ze 100.

Na chwilę obecną patrona wylosowało już ponad 305 tys. osób, w tym z Polski prawie 180 000 osób, na stronie hiszpańskiej ponad 66 000 osób, 50 000 Słowaków, prawie 3 000 Włochów i reszta na pozostałych stronach językowych.

Źródło: https://www.ekai.pl/siostry-z-lagiewnik-zachecaja-do-wylosowania-patrona-na-2024-rok/
Fot. Piotr Tumidajski

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *