Czersk: O miłosierdziu i nadziei w dekanacie czerskim

W niedzielę, 26 listopada 2023 r. młodzież dekanatu czerskiego spotkała się w Czersku na II Dekanalnym Dniu Młodzieży. W tym roku wydarzenie przeżywano pod hasłem miłosierdzia i nadziei.

REKLAMA

Tegoroczne święto młodych rozpoczęła muzyczno-duchowa uczta w wykonaniu wokalno-instrumentalnego kwartetu 3+1 pod tytułem “Miłosierdzie Boże na wieki wychwalać będę”. Koncertowe utwory o Bożym miłosierdziu oparte były na fragmentach z Dzienniczka św. s. Faustyny. Podczas muzycznej refleksji o niepojętym i nieograniczonym miłosierdziu Bożym, kapłani posługiwali w konfesjonałach. Uczestnikami koncertu była nie tylko młodzież, ale także ich rodzice oraz licznie zgromadzeni parafianie. 

Po koncercie młodzi wysłuchali świadectwa Oliwii z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łęgu, która opowiedziała jak odkryła miłość Pana Boga i jak wiele w jej życiu zmieniła. Zachęciła też wszystkich do praktykowania wdzięczności każdego dnia.  Następnie czerski oddział KSM przekazał młodym przesłanie papieża Franciszka o zapalaniu nadziei w ciemności i dzieleniu się nią. Rozdali młodym również pamiątki z wydarzenia – list od papieża Franciszka “Orędzie na XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży”, informator o diecezjalnych wydarzeniach dla młodych oraz symboliczne “zapałki nadziei”. 

Wydarzenie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i gorącą herbatą w salce. Ciasta dla młodych przygotowały ich babcie – za co jesteśmy bardzo wdzięczni! Wspólna agapa w salce upłynęła przy świetnej zabawie, grach i zabawach, które cieszyły się dużym zaangażowaniem z powodu atrakcyjnych nagród, jakimi były vouchery do pizzerii. 

Bardzo cieszymy się, że młodzież tak licznie przyjęła nasze zaproszenie i wspólnie mogliśmy celebrować ich święto!  Zapraszamy na fanpage naszej parafii, aby zobaczyć więcej zdjęć oraz filmików z wydarzenia! facebook.com/mariamagdalenaczersk

zdj./mat. Weronika Czarnowska, parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/o-milosierdziu-i-nadziei-w-dekanacie-czerskim/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *