KSM: Służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!

Weekend 24-26 listopada 2023 roku  był bardzo ważny dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji. Pięć młodych osób przygotowywały się, aby w święto patronalne KSM-u Uroczystość Jezusa  Chrystusa Króla Wszechświata , złożyć uroczyste przyrzeczenie i głośno wypowiedzieć swoje „GOTÓW”.

REKLAMA

W piątkowy wieczór kandydaci pisali egzamin, który wszyscy świetnie zdali, a także był to dzień integracyjny i zapoznawczy, podczas którego mogli poznać się bliżej między sobą oraz z Zarządem Diecezjalnym.

W sobotę, natomiast, czekały na nich konferencje przygotowujące do przyrzeczeń,  pomagające w budowaniu relacji z Jezusem i uświadamiające, jak ważna jest formacja.

Niedziela – dzień, na który wszyscy czekali. Po odpowiednich przygotowaniach, ta piątka wspaniałych młodych ludzi, podczas uroczystej mszy świętej w katedrze pelplińskiej, której przewodniczył ksiądz Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, wyraziła swoją gotowość w służbie Bogu i Ojczyźnie – oficjalnie złożyli swoje przyrzeczenie i stali się pełnoprawnymi członkami KSM-u!  Po Mszy Świętej nie zabrakło radości, wzruszeń i wspólnego świętowania przy stole pełnym słodkości.

Nowy członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa naszych patronów św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny, aby każdego dnia wypowiadali świadomie Gotów! w służbie Kościołowi i Ojczyźnie!

Gotów!

druhna Julia Przybył
Skarbnik Zarządu Diecezjalnego KSM Diecezji Pelplińskiej

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/sluzyc-bogu-i-ojczyznie-gotow/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *