Trwają przygotowania do 46. Europejskiego Spotkania Młodych

Trwają przygotowania do 46. Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Wspólnotę Braci z Taizé. Tym razem odbędzie się ono w Lublanie, stolicy Słowenii i potrwa 5 dni: od 28 grudnia 2023 r. do 1 stycznia 2024 r. Przez kilka dni tysiące młodych z Europy i innych kontynentów spotkają się, by wspólnie się modlić i dzielić życie z mieszkańcami regionu.

REKLAMA

Dwa dni wcześniej, 26 grudnia, do Lublany przyjedzie grupa kilkuset wolontariuszy, którzy pomogą w przyjęciu uczestników spotkania i innych praktycznych zadaniach. Wolontariusze z Polski są bardzo potrzebni ze względu na dużą liczbę pielgrzymów, którzy przyjadą z naszego kraju.

Zapisy na spotkanie trwają do 1 grudnia. Spotkanie skierowane jest do młodych dorosłych od 18. do 35. roku życia. Mogą się rejestrować zarówno grupy (wstępna rejestracja do 15 listopada), jak i uczestnicy indywidualni. Szczegóły i dodatkowe informacje na stronie wspólnoty Taizé.

Przygotowania do spotkania trwają już także w Polsce. Od 10 listopada dwie wolontariuszki z Lublany przemierzają polskie miasta, zapraszając na spotkanie w stolicy Słowenii. Lidija i Pia odwiedziły już Wrocław, Lublin i Łódź. W tym tygodniu można będzie się jeszcze z nimi spotkać w Warszawie, Krakowie i Opolu.

Bieżące informacje dotyczące ich wizyty oraz spotkania w Lublanie są na bieżąco publikowane na mediach społecznościowych: Taizé Polska, Taizé oraz na stronie internetowej: www.taize.fr. Pytania dotyczące ESM należy kierować na adres: spotkania@taize.fr

Źródło: https://www.ekai.pl/trwaja-przygotowania-do-46-europejskiego-spotkania-mlodych/
Fot. detait / Unsplash

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *