WSD w Pelplinie: Za nami dni skupienia dla młodzieży męskiej

W dniach od 3 do 5 listopada 2023 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie odbyły się dni skupienia dla młodzieży męskiej pn. „Wciąż zdolni do trwałych wyborów?”, które prowadził ks. Szymon Chamier Ciemiński. Kolejna okazja do wzięcia udziału w dniach skupienia będzie miała miejsce już 19 kwietnia 2024 r.

REKLAMA

„W dniach 03-05.11 w Pelplinie odbyły się dni skupienia dla młodzieży męskiej. Są to rekolekcje organizowane przez nasze Seminarium. Prowadził je ksiądz Szymon Chamier Ciemiński, a temat przez niego zaproponowany brzmiał: “Wciąż zdolni do trwałych wyborów?”.

Podstawą do rozważań było osobiste świadectwo księdza rekolekcjonisty oraz fragmenty „Kazania na górze”. Na rekolekcjach był też czas na integrację poprzez grę w szachy, tenisa stołowego i rozmowy, które trwały do późnych godzin wieczornych. Nasi goście mieli również okazję zobaczyć, jak żyje się w seminarium.

Na zakończenie rekolekcji prowadzący udzielił wskazówek, jak rozeznawać powołanie, nie tylko do kapłaństwa. Chłopacy wyjechali z rekolekcji umocnieni modlitwą i słowem Bożym. Kolejna okazja do wzięcia udziału w dniach skupienia będzie już 19.04.2024.”

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie
Plac Mariacki 7
83-130 Pelplin
Tel.: (58) 536 16 64 / 508 830 077
E-mail: seminarium@diecezja-pelplin.pl

Źródło: http://seminariumpelplin.pl/aktualnosci/dni-skupienia-dla-mlodziezy-meskiej/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *