Promocja nowych 99 lektorów dla diecezji pelplińskiej

Po raz kolejny w diecezji pelplińskiej odbył się kurs lektorski, który był organizowany w pięciu rejonach naszej diecezji przez wrzesień i październik. Kurs opierał się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach spotkań odbywały się wykłady i ćwiczenia z liturgiki, Pisma świętego, czy ćwiczenia z fonetyki. Oczywiście podczas zjazdów uczestnicy pogłębiali swoją formację poprzez wspólną modlitwę i Mszę świętą. Zwieńczeniem całego kursu była promocja nowych 99 lektorów (w tym 89 chłopców i 10 dziewcząt).

REKLAMA

Galeria zdjęć TUTAJ.

Przygotowania i promocja do pełnienia funkcji lektora odbywała się w następujących rejonach naszej diecezji:

– Rejon Chojnicki: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Sławomir Serkowski. Łącznie promocję otrzymało 27 lektorów i 3 lektorki;

– Rejon Kamieński: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Michał Choszcz. Łącznie promocję otrzymało 2 lektorów;

– Rejon Kościerski: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Paweł Wiecki. Łącznie promocję otrzymało 24 lektorów i 3 lektorki;

 – Rejon Lęborski: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Adam Malinowski. Łącznie promocję otrzymało 24 lektorów;

– Rejon Pelpliński: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Robert Ratkowski. Łącznie promocję otrzymało 12 lektorów i 4 lektorki.

W imieniu całego Duszpasterstwa Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, pragnę serdecznie podziękować kapłanom, którzy podjęli się trudu prowadzenia kursu lektorskiego, a także dziękuję wszystkim kapłanom, opiekunom, którzy na co dzień, z wielkim zaangażowaniem i troską prowadzą formację służby liturgicznej w swoich parafiach.

Króluj nam Chryste!    

Ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz Służb Liturgicznych

Źródło: http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/296-promocja-nowych-97-lektorow-dla-diecezji-pelplinskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *