Ostrowite: Dekanalny Dzień Młodzieży – zaproszenie

18 listopada 2023 r. w parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w Ostrowitem k. Chojnic odbędzie się już po raz trzeci dekanalne spotkanie młodzieży. Odbywa się ono co roku w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionej Karoliny Kózkówny i jednoczy coraz większą liczbę młodzieży dekanatu rytelskiego. Szczegóły wydarzenia na plakacie informacyjnym.

REKLAMA

Tegoroczna edycja z udziałem biskupa pomocniczego naszej diecezji – ks. Bpa Arkadiusza Okroja będzie gościła również osoby spoza naszej diecezji:

Z Drohiczyna ks. Piotr Jarosiewicz. Urodzony 28.01.1984 r. w Białej Podlaskiej. Jego duchowe korzenie sięgają Ruchu Światło-Życie oraz służby lektorskiej.

Swoją drogę do kapłaństwa rozpoczął formacją w zakonie braci mniejszych kapucynów w 2003 r. Skąd przeniósł się do Drohiczyna. Człowiek wielu talentów. Katecheta, rekolekcjonista. Zaangażowany w duszpasterstwo młodzieży. Ksiądz, który dla młodzieży nieustannie „coś” organizuje – wyjazdy, rekolekcje, spotkania, konkursy, bezalkoholowe bale. Prowadzi aktywnie kanał ewangelizacyjny na TikToku oraz autor książek: „Siedem”, Modlitwa + Post + Jałmużna+” oraz „Jezus is cool” Obecnie Dyrektor Wydziału Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Diecezjalny Asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

W 2017 r. uzyskał stopień doktora z zakresu teologii liturgii, broniąc dysertacji pt. Formacja osób uczestniczących w egzorcyzmie na podstawie nowego rytuału rzymskiego „Rituale Romanum”.

Prywatnie entuzjasta piłki nożnej i klubu FC Barcelona. Adept gry na gitarze basowej, klasycznej oraz elektroakustycznej. Pasjonat jeździectwa i motoryzacji. Sympatyk twórczości o. Raniera Cantalamessy i Joségo H. Prada Floresa.

Z Krakowa zespół Lilia to ludzie, których łączy Bóg, taniec i twórczość. Każdy z nas jest inny, ma osobistą historię relacji z Bogiem, trenował trochę inne techniki tańca, ma swój niepowtarzalny styl, ale wszystkich nas łączy miłość do Jezusa. Tę miłość wyrażamy ruchem, ponieważ to najbliższa nam forma twórczości. Trenujemy razem, modlimy się wspólnie, przyjaźnimy się i wspieramy. Fundamentem naszej pracy jest Bóg i to, co do nas mówi przez swoje Słowo. Doświadczyliśmy Jego miłości i chcemy ją przekazywać światu w formie sztuki. Spektakl „Lilia” to nasze główne posłannictwo, ale równie mocno w sercu mamy modlitwę i spontaniczny taniec uwielbienia.

Oprócz tancerzy Wspólnotę Lilia tworzą osoby, które jeszcze nie występują, ale uczą się choreografii i tańca dla Boga, a także osoby zaangażowane poprzez różne talenty w naszą działalność: zaplecze techniczne, filmy i zdjęcia, promocja wydarzeń, logistyka, finanse, itp. Wszyscy łączymy się na wspólnej modlitwie, Eucharystii oraz formacji duchowej. Razem budujemy żywą Bożą świątynię, starając się o odnowę, tj. przemianę serca, na drodze do której naszą przewodniczką jest Maryja. 

Z Poznania Natalia Wensierska. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest muzykiem i wokalistką. Zawodowo prowadzi zajęcia umuzykalniające, wokalne oraz współtworzy spektakle muzyczne.

Dziewięć lat temu spotkała Jezusa, doświadczyła Bożej Miłości i zrozumiała że jest powołana do tego by być szczęśliwa i żyć pełnią.  Od tego czasu doświadcza życia w nowej jakości. Życia w którym stylem życia jest uwielbienie. 

Przez siedem lat formowała się we Wspólnocie Przymierza Rodzin Mamre. Aktualnie jest liderem zespołu muzyki uwielbienia, studentką drugiego roku Szkoły Uwielbienia oraz formuje się realizując Kurs Biblijny. 

Jest szczęśliwa, gdyż odkrywa że jest Kochana taka, jaka jest 🙂  i że Bóg stworzył ją po to by była sobą, Alleluja ! 🙂

Chętną do udziału młodzież z dekanatu prosimy o kontakt ze swoimi Proboszczami spoza dekanatu prosimy o kontakt z ks. Proboszczem Tomaszem Dawidem -> t_dawid@me.com

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/zaproszenie-na-dekanalny-dzien-mlodziezy-w-ostrowitem/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *