19. Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze

Z udziałem około dwóch tysięcy uczniów w jasnogórskim sanktuarium, we wtorek 24 września, miało miejsce 19. Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

REKLAMA

Myślą przewodnią spotkania były słowa zaczerpnięte z 1 Listu do Koryntian: „Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!”. Nad przebiegiem spotkania czuwał ks. Zenon Latawiec, przewodniczący Rady Szkół Katolickich.

Młodzież zgromadziła się w Sali o. Kordeckiego, gdzie konferencję ‘O Miłości’ wygłosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak. Następnie swoim świadectwem wiary podzieliła się rodzina Chorosińskich. „Od lat organizujemy Forum – mówi Maria Chodkiewicz , członek Zarządu Rady Szkół Katolickich – Jest to bardzo cenne przedsięwzięcie, wspomagające formację i wychowywanie młodzieży szkół katolickich. To spotkanie ma wymiar z jednej strony formacyjny, z drugiej też wspólnotowy, żeby młodzież poczuła się razem, że ci, którzy uznają wartości, chcą w tych wartościach się zakorzenić, nie są pojedynczymi osobami czy pojedynczymi szkołami, tylko tworzymy wspólnotę, jest nas więcej”.

Mszy św. w jasnogórskiej bazylice o godz. 13.30 przewodniczył bp Marek Mendyk, asystent Rady Szkół Katolickich. „Można spędzić swoją młodość w rozkojarzeniu, prześlizgując się po powierzchni życia, ospale, będąc niezdolnym do pielęgnowania głębokich relacji, niezdolnym do tego, żeby wejść w istotę ducha, istotę życia, i w ten sposób przygotowujemy sobie przyszłość ubogą, bez treści, ale można też spędzić młodość pielęgnując to co piękne, wspaniale przygotowując się tym samym na przyszłość pełną życia, wewnętrznego duchowego bogactwa” – mówił podczas homilii bp Mendyk.  „Pamiętajmy, kiedy czyta się słowa Boże dokonuje się coś niezwykłego, bo Bóg przez swoje słowo z dorosłym rozmawia jak człowiek dorosły, z młodzieńcem rozmawia jak młodzieniec. Jezus jest młodym pośród młodych, aby stawać się ich wzorem i uświęcać ich dla Boga”.

Na zakończenie Eucharystii złożono Akt Zawierzenia Szkolnictwa Katolickiego Matce Bożej Jasnogórskiej Królowej Polski. W programie pielgrzymki znalazła się także Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Droga Krzyżowa na Wałach jasnogórskich.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / eswww.jasnagora.com


Źródło: https://episkopat.pl/19-forum-mlodziezy-szkol-katolickich-na-jasnej-gorze/

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *