Nowe wizje duszpasterstwa w diecezji pelplińskiej

24 września w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie odbyło się spotkanie poświęcone nowym inspiracjom dla duszpasterstwa w diecezji pelplińskiej.

REKLAMA


W Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie 24 września odbyło się spotkanie poświęcone nowym inspiracjom dla duszpasterstwa w diecezji pelplińskiej. Otwierając obrady biskup Ryszard Kasyna zachęcał do działania, które „pozwoli z większą mocą i wiarą odnowić siebie samych i poszczególne wspólnoty”.

Wystąpienia biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny oraz pracowników Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej przybliżały potrzebę wypracowywania i podejmowania nowych modeli duszpasterstwa. Mają one służyć duchowej odnowie parafii i wspólnot funkcjonujących na terenie diecezji.

W słowie wstępnym do ponad dwustu uczestników spotkania biskup pelpliński Ryszard Kasyna stwierdził, że istnieje potrzeba działania, które „pozwoli z większą mocą i wiarą odnowić siebie samych i poszczególne wspólnoty”. Hierarcha podkreślił konieczność modlitwy, aby Duch Święty „podpowiedział” nowe formy aktywności w Kościele. Biskup mówił o potrzebie otwarcia na Ducha Świętego, który „jest zawsze potrzebny w Kościele”. Biskup tłumaczył, że nie ma potrzeby tworzenia nowych struktur, ale otwartości na inspiracje Ducha Świętego.

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego ks. Krzysztof Piątkiewicz podkreślił, że głównym bodźcem do obecnego spotkania były wskazania, które daje papież Franciszek. Dodał, że niektóre wcześniejsze działania w diecezji pelplińskiej, jak seminaria odnowy wiary czy działalność Szkoły Animatorów i Liderów są już od pewnego czasu realizacją oczekiwań papieża. „Nasza działania służą właśnie budowaniu jedności i odnowy w Duchu Świętym w całym Kościele”, powiedział kapłan.

 Ostatnim elementem wtorkowych obrad była praca w grupach służąca przygotowaniu przyszłorocznego Diecezjalnego Forum Duszpasterskiego, które odbędzie się w Pelplinie 30 maja.

Na spotkanie przybyli oprócz kapłanów i sióstr zakonnych liczni członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich działający w diecezji pelplińskiej.


Galeria zdjęć: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2019-09-24Pelplin_Odnowa_Diecezja


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/6663-nowe-wizja-duszpasterstwa-w-diecezji-pelplinskiej

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *