Żeńska MDP z OSP Sulęczyno najlepsza w województwie pomorskim

I Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z OSP w Sulęczynie wygrała w kategorii 10-16 lat wojewódzkie zawody sportowo – pożarnicze wg regulaminu CtiF.

W gronie chłopców wygrała MDP Gałęzinowo z powiatu słupskiego. Rywalizacja ta odbyła się w Jezierzycach.

15 września w miejscowości Jezierzyce po raz VI odbyły się wojewódzkie zawody sportowo – pożarnicze wg regulaminu CTiF. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn dziewczęcych oraz 8 chłopięcych z powiatów: słupskiego, wejherowskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, puckiego, gdańskiego i kartuskiego.
Powiat kartuski reprezentowały w zawodach dwie drużyny z OSP Sulęczyno – MDP Chłopięca i MDP Dziewczęca w kategorii wiekowej 10 – 16 lat.

Zawody składały się z trzech konkurencji: musztry, ćwiczenia bojowego (rozwinięcia bojowego) i biegu sztafetowego 400 m z przeszkodami.

W klasyfikacji generalnej drużyna dziewcząt z Sulęczyna zajęła I miejsce zaś chłopięca – IV miejsce.

– Tym samym dziewczęta zapewniły sobie udział w przyszłorocznych zawodach na szczeblu ogólnokrajowym – przekazał Andrzej Piechowski, zastępca naczelnika OSP Sulęczyno.