I Pomorska Spartakiada Rekreacyjno-Kulturalna KGW – puchar ministra zdobyły panie z Kobylnicy

KGW Kobylnica z powiatu słupskiego wygrało I Pomorską Spartakiadę Rekreacyjno-Kulturalną Kół Gospodyń Wiejskich, która odbyła się w Chmielnie. Nagrodą dla pomysłowych pań – z ich prezesem – będzie wyjazd do Brukseli. Fundatorem nagrody jest europosłanka Anna Fotyga.

REKLAMA


W ogólnej klasyfikacji II miejsce zdobyła KGW Rzeczpospolita Babska z Wiślinki  w powiecie gdańskim, w gminie Pruszcz Gdański, a III miejsce wywalczyły panie z KGW Osowo w powiecie kościerskim, z gminy Karsin.

Ale zanim panie odebrały nagrody – zmierzyły się w 10 konkurencjach. Przygotowały piosenki o swoim KGW, tablicę, stroik żniwny oraz zbierały punkty w siedmiu konkurencjach sportowych na wesoło. Był to m. in. rzut kartoflem do wiszącej patelni, dojenie sztucznej krowy, biegi w nartach po trawie, slalom taczką czy ubijanie piany z białek na czas. Na finał panie siłowały się w przeciąganiu liny.

GALERIA ZDJĘĆ: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2019.09.07Chmielno_Spartakiada_KGW


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6590-i-pomorska-spartakiada-rekreacyjno-kulturalna-kgw-puchar-ministra-zdobyly-panie-z-kobylnicy

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *