Festiwal Ludzie dla Ludzi i nagrody starosty dla rodzin z powiatu kartuskiego

Festiwal Ludzie dla Ludzi to okazja do zaprezentowania się organizacji działających na rzecz drugiego człowieka, jego środowiska czy zwierząt. Po raz pierwszy dołączono do niego kolejną odsłonę nagród starosty “Perła dla Życia” – dla rodzin wielodzietnych i zastępczych  oraz – konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich – na najsmaczniejsze pierogi.

REKLAMA


Po emocjach I Pomorskiej Spartakiady Rekreacyjno-Kulturalnej Kół Gospodyń Wiejskich – na stadionie w Chmielnie zrobiło się pełno od działaczy III sektora – organizacji pozarządowych. Na ponad 30 stoiskach prezentowały- czym się zajmują. Była okazja skorzystać z badań profilaktycznych, zasięgnąć wiedzy prawnej i ekologicznej, podejrzeć służby ratownicze i pracę policjantów, wykreować w krainie rękodzieła niezwykłe pamiątki. W geście solidarności z chorymi na dystrofię Duchenne’a – w niebo wypuszczono czerwone baloniki. Atrakcją były lamy i alpaki.

Nagrody Starosty Kartuskiego Perła dla Życia

Na scenie głównej wręczono po raz szósty Nagrody Starosty Kartuskiego Perła dla Życia, który jest adresowany do rodzin wielodzietnych oraz rodzin zastępczych z terenu powiatu kartuskiego. Celem konkursu jest szeroko rozumiana promocja wielodzietności i rodzicielstwa zastępczego oraz docenienie codziennego trudu opieki i wychowania licznego potomstwa.
To rodzice w rodzinach wielodzietnych na co dzień zajmują się swoimi dziećmi oraz starają się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do życia, nauki, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Zauważalne jest to, że dzieci osiągają bardzo dobry wyniki w nauce, mają osiągnięcia sportowe i artystyczne, działają wspólnie z rodzicami na rzecz lokalnej społeczności udzielają się w organizacji różnych przedsięwzięć (np. w szkole, parafii, w Caritas, itp.)

W tym roku do nagrody zgłoszono łącznie 17 rodzin z wszystkich gmin powiatu kartuskiego. Powołana przez starostę kartuskiego Kapituła postanowiła wybrać następujących laureatów:

Gmina Kartuzy: Hanna i Zbigniew Brylowscy z Kartuz

Gmina Żukowo: Katarzyna i Grzegorz Machalewscy z Banina

Gmina Sierakowice: Teresa i Henryk Miotk z Mojuszewskiej Huty

Gmina Sulęczyno: Wiesława i Tomasz Jereczek z Podjazów

Gmina Przodkowo: Angelika i Krzysztof Bladowscy z Kobysewa

Gmina Chmielno: Wiesława i Adam Gołąbek z Kożyczkowa

Gmina Stężyca: Joanna i Wojciech Gostkowscy z Dubowa

Gmina Somonino: Lidia i Szymon Marszewscy z Hopowa

Ponadto w roku bieżącym kapituła postanowiła wyróżnić dwie rodziny zastępcze:

1. Magdalena i Mirosław Sikora z Chmielna

2. Izabella i Marcin Ciroccy z Grzybna

Nagrodami są vouchery o wartości 2.000,00 zł brutto na zakup artykułów gospodarstwa domowego w sklepach na terenie powiatu kartuskiego oraz rodzinne bilety do kina.

Konkurs kulinarny o widelec starosty kartuskiego

Na małej scenie wręczono nagrody w konkursie kulinarnym.

I miejsce – pierogi z mięsem i koperkiem -Kółko Rolnicze – Koło Gospodyń Wiejskich Kaszëbscze Serca z Gôrcza

III  miejsce – pierogi z serem pleśniowym, słonecznikiem i gruszką macerowaną w occie balsamicznym – KGW Eko Babki z Chmielna

III miejsce – pierogi z kaczką i karmelizowanym jabłkiem – KGW Sulmin

 

GALERIA ZDJĘĆ: http://radioglos.pl/fotogaleria/event/2019.09.07CHmielno_Festiwal_Ludzie_Dla_Ludzi


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/6592-festiwal-ludzie-dla-ludzi-i-nagrody-starosty-dla-rodzin-z-powiatu-kartuskiego

 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *