Pelplin: XVIII. edycja kursu dla ceremoniarza rozpoczęta

W poniedziałek, 21 sierpnia 2023 r. rozpoczęliśmy w naszej diecezji XVIII. edycję kursu dla ceremoniarza, który odbywa się w Collegium Marianum w Pelplinie. Na kurs zgłosiło się 85 kandydatów z 42 parafii. Podczas pierwszego zjazdu ministranci poznają strukturę Mszy świętej, jej historię, rok liturgiczny oraz uczą się ustawiania Mszału Rzymskiego, a także formowania procesji i służenia podczas Mszy Świętej.

REKLAMA

Celem  kursu jest, aby poprzez piękno Liturgii i wiedzę liturgiczną, kandydaci jak najlepiej pełnili tak zaszczytną funkcję w Kościele, pomagając przy tym duszpasterzom posługującym w parafiach naszej diecezji. Za całokształt kursu odpowiada diecezjalny duszpasterz służb liturgicznych ks. Grzegorz Miotk wraz z klerykami pelplińskiego seminarium, przy wsparciu ks. kanonika Andrzeja Szopińskiego i ks. Stanisława Mejera.

Pierwszy zjazd potrwał do czwartku 24 sierpnia. Kolejny zjazd odbędzie się od 08-09 września br. Przyjazd 08 września między godz. 16.00-17.00. Podczas tego zjazdu odbędzie się test z wiedzy o Liturgii Eucharystycznej, obrzędów zakończenia, łacińskich komend oraz układu Mszału Rzymskiego.  

Króluj nam Chryste!

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: http://ministranci.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/292-rozpoczelismy-xviii-edycje-kursu-dla-ceremoniarza

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *