Koncert w ogrodzie biskupim w Pelplinie

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Pelplinie w ogrodzie biskupim odbędzie się niecodzienny koncert. 

REKLAMA

W pierwszej części koncertu usłyszymy Duo Ardente z Krakowa.

Francois-Servais: Fantazjana temat dwóch pieśni rosyjskich Ennio Morricone: Temat z filmu Misja Astor Piazzolla: Le grand TangoDuo Ardente (Aleksandra Lelek – wiolonczela i Maciej Zimka -akordeon) tworzą wybitni absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, a także Leopold Mozart Zentrum University w Augsburgu. Mają na swoim koncie liczne koncerty w kraju i za granicą. Są laureatami wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Podczas koncertów publiczność szczególnie docenia ich pasję, temperamenty i emocje, które przekazują. Recenzje koncertowe wskazują na bardzo dobry warsztat, doskonały dźwięk, muzykalność, duet przykuwa uwagę słuchaczy. W 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta zawierająca kompozycje F. Servais, S. Gubaiduliny, Z. Bargielskiego i A.Piazzolli.

Duo Ardente wystąpiło m.in. na takich festiwalach jak: 7th MOZG Festival w Bydgoszczy, III Krakowski Festiwal Akordeonowy, XVIII Międzynarodowych Sanockich Spotkaniach Akordeonowych, 8 Festiwalu “Wawel o zmierzchu” w Krakowie, 12. Les Cles du Classiquew Sailagouse (Francja), Polish Summer w Londynie (Anglia) cyklu koncertów w “Atmie”
w Zakopanem czy cyklu koncertóww „Lempertz” w Brukseli (Belgia). Duet otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa (2013) jak również stypendium Fundacji „Grazzella” (2017)

W drugiej części koncertu wystąpi zespół PIRAMIDY, którego gitarzystą jest pelplinianin Tomasz Imienowski.

Zapraszamy Państwa na niezwykły wieczór poświęcony dwóm największym bardom XX wieku – Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię
i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb – muzycy zespołu PIRAMIDY.

Ten koncert  to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego  ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba.

Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym.  Podczas koncertu muzycy opowiadają o  barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu  będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne „Ochota na Wołkov”, „Centrala zero siedem”, „Gdzie Wywiozą”  oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.:  „Aleksander Sergiejewicz Puszkin”,  „Pieśń o Huzarze” a także „Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się”.

 

WYKONAWCY:

Piotr Kajetan Matczuk

 

Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów”. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we
Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, w Zurichu, na Litwie – w Solecznikach i w Wilnie oraz w Rosji – w Moskwie w Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2)

 

Artur Chyb

Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych

 

Tomasz Imienowski

Gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz jako muzyk sesyjny w produkcjach bluesowych i jazzowych.  Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie.

Ceniony jest przede wszystkim za świetny groove i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego.

Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Czechy, Szwajcaria, Chorwacja, USA).  Koncertował także w radiu i telewizji

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *