Biskup Pelpliński z wizytą w Polskiej Misji Katolickiej w Wiesbaden

W sobotę, 4. maja 2024 r., nasz nowy kościół (Dreifaltigeitskirche), do którego wprowadziliśmy się zaledwie tydzień wcześniej, stał się Wieczernikiem na wzór Apostołów, gdzie 28 kandydatów otrzymało moc Ducha Świętego przyjmując Jego Dary i składając swoje świadectwo wiary. Zostali namaszczeni Duchem Świętym.

REKLAMA

Tego dnia gościliśmy Biskupa dra Ryszarda Kasynę, Ordynariusza Diecezji Pelplińskiej, z której pochodzi i do której przynależy nasz proboszcz – ks. dr Rafał Wasielewski.

Już na wstępie Biskupa Pelplińskiego powitali rodzice kandydatów, prosząc o udzielenie sakramentu swoim dorastającym dzieciom, którzy przygotowywali się do bierzmowania uczestnicząc aktywnie w życiu parafialnym oraz w dodatkowych katechezach i zajęciach.

Wszyscy, a szczególnie młodzież w wielkim skupieniu i z przejęciem uczestniczyli w uroczystej liturgii, wyrażając swoje pragnienie tego, aby Duch Święty umocnił ich do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

Jak szczególnym i ważnym dla Wspólnoty Kościoła jest sakrament bierzmowania podkreśliła także obecność przybyłych na te uroczystość kapłanów. Eucharystię wraz z Księdzem Biskupem koncelebrowali: sekretarz biskupa pelplińskiego – ks. Tomasz Szcześniak; ks. Tadeusz Michalik – proboszcz PMK Offenbach am Main i dziekan dekanatu centralnego; ks. Damian Lewiński – proboszcz PMK Dortmund; ks. Przemysław Kot – proboszcz PMK Bad Kreuznach; ks. kan. Edward Ogrodowicz, emerytowany proboszcz PMK Hanau; ks. prał. Stefan Świdroń z diecezji legnickiej; ks. Roman Lirka – proboszcz ukraińskiej parafii greckokatolickiej z Frankfurtu i gospodarz miejsca ks. proboszcz Rafał Wasielewski.

W wygłoszonym do młodzieży słowie Biskup Ryszard podkreślił, jak cennym i potrzebnym darem jest ich wiara, ich miłość, ale zwłaszcza ich zapał w drodze do radosnego przeżywania swojego życia, i jak cenna jest każda chwila spędzona na pogłębianiu relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Młodzież, po wysłuchaniu homilii, z radością i zapałem odnowiła przyrzeczenia chrzcielne i przystąpiła do sakramentu bierzmowania, a po zakończonej Mszy św. wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia, po którym Ordynariusz Pelpliński razem z Księdzem Proboszczem wręczyli bierzmowanym specjalnie przygotowane świadectwa i krzyże.

Dostojny Gość kolejnego dnia, w niedzielę na wszystkich Mszach św. wygłosił homilię, a także odwiedził nasze sale katechetyczne, gdzie poprowadził bardzo pouczającą katechezę dla uczniów przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci bardzo chętnie rozmawiały z Księdzem Biskupem oraz zadawały mnóstwo pytań, na które Pasterz z radością odpowiadał.

Na koniec nasz Proboszcz, ks. Rafał Wasielewski bardzo serdecznie podziękował Księdzu Biskupowi za przyjęcie naszego zaproszenia, obecność wśród nas i modlitwę w naszej intencji, a zwłaszcza za sakramentalną posługę i wygłoszone Słowo Boże.

Co należy bardzo podkreślić, wizyta Biskupa Ryszarda była dla nas wszystkich naprawdę ogromną radością i bardzo wymownym znakiem naszej łączności z Kościołem w Polsce, a co za tym idzie – z wiarą naszych ojców.

Proboszcz, Rada Parafialna i Wierni Polskiej Misji Katolickiej w Wiesbaden

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/biskup-pelplinski-z-wizyta-w-pmk-w-wiesbaden/
Fot. Przemysław Nieściór

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *