Chmielno: Za nami VII Święto Piotra, patrona rybaków

Od 7 lat w Chmielnie przy okazji odpustu Św. Apostołów Piotra i Pawła organizowane jest Święto Piotra, patrona rybaków. Jest to wspólne dzieło parafii, Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby, Katolickiego Dzieła Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz Fundacji Kaszubskiej „Nasza Checz”.

REKLAMA

Atrakcji festynowych było wiele – od malowania buziek, kolorowych warkoczyków, malowania gipsowych foremek po skarpetkowe pluszaki i … oczywiście, zupę rybną.
Najmłodsi zachwycali się tym razem nie tylko dmuchańcem ale też możliwością… dojenia sztucznej krowy. Na scenie popisywali się utalentowani mieszkańcy gminy Chmielno, a pod namiotem uwijały się panie z kół gospodyń wiejskich Marzebiónki z Długiego Krza i Kożyczkowianki.

Po szaleństwach na placu przy plebanii przyszedł czas na wieczorną Mszę św. odpustową. Odprawił ją ks. bp diecezjalny dr Ryszard Kasyna. Na tej Mszy św. w roli dyrygenta Chmieleńskiego Chóru Parafialnego zadebiutowała prof. Małgorzata Kuchtyk.
Po Mszy św. – na prośbę ks. proboszcza Tomasza Rakowskiego – ks. biskup dokonał aktu zawierzenia parafii Najświętszemu Sercu Jezusowemu i następnie uczestniczył w procesji eucharystycznej.

Galeria zdjęć nr 1.

Galeria zdjęć nr 2.

Galeria zdjęć nr 3.

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10882-w-dawnej-rybackiej-wsi-uczczono-patrona-rybakow-sw-piotra

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *