Pelplin: Procesja eucharystyczna ulicami miasta  [relacja]

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa – 8 czerwca 2023 r. o godz. 10:00 w Pelplinie – sprawowana była Msza św.  której przewodniczył Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Po Mszy św. miała miejsce procesja eucharystyczna ulicami miasta. Wydarzenie relacjonowało Radio Głos.

REKLAMA

W czwartek, 8 czerwca, w całym Kościele obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Wówczas koncentruje się na Eucharystii jako na pamiątce śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz na zapowiadanej przez Jezusa ofierze. Uroczystość Bożego Ciała skupia nas na Eucharystii jako uczcie i trwałej obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Od XIII wieku Kościół obchodzi święto Bożego Ciała, aby za ten niezwykły dar Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

Inicjatorką ustanowienia tego święta była św. Julianna z Cornillon (1193-1258). W 1245 roku doznała objawień, w których Chrystus żądał ustanowienia osobnego święta ku czci Najświętszej Eucharystii. Pan Jezus wyznaczył sobie nawet dzień uroczystości Bożego Ciała – czwartek po niedzieli Trójcy Świętej. W 1246 roku odbyła się pierwsza procesja eucharystyczna, a w 1264 roku uroczystość Bożego Ciała wprowadził do Rzymu papież Urban IV.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Źródło:
https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10811-boze-cialo-w-pelplinie-procesja-ulicami-miasta
https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/uroczystosc-najswietszego-ciala-i-krwi-panskiej-w-pelplinie/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *