Pelplin: Uroczysta Msza święta w intencji strażaków

6 maja 2023 r. środowisko pelplińskie uczciło członków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystości pod patronatem św. Floriana rozpoczęła Msza św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem ks. kan. prof. Janusza Szulista. Obchody były kontynuowane w ogrodach Domu Pomocy Społecznej.

REKLAMA

Każdego roku, 4 maja strażacy, w dzień imienin swojego patrona: św. Floriana, obchodzą Międzynarodowy Dzień Strażaka. Jego symbolem jest czerwono-niebieska wstążeczka, która symbolizuje ogień i gaszącą go wodę. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest, jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Z tej racji, w sobotę, 06 maja w Bazylice Katedralnej odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków, którą sprawował ks. kan. Janusz Szulist. Uczestniczyli w niej ochotnicy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z Miasta i Gminy Pelplin wraz ze swoimi pocztami sztandarowymi oraz władzami samorządowymi. 

Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.

Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Homilia ks. profesora Janusza Szulista – Msza św. w intencji strażaków – Pelplin, 06.05.2023 r.:

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/10710-dzien-strazaka-dzien-sw-floriana-w-pelplinie

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *