Diakoni z tytułem magistra teologii

Diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie 7 maja 2019 roku uzyskali tytuł magistra teologii. 

REKLAMA

Wspomnienia kleryków:

“Ostatnie z serii spotkań przy zielonym stoliku dla każdego studenta w naszym kraju wygląda zapewne podobnie. Nieprzespana noc, niedojedzone śniadanie, koledzy i koleżanki darzący nas uśmiechem i z lekkim przymrużeniem oka odnoszący się do naszego zdenerwowania. Potem wydłużający się nieznośnie dojazd na uczelnię, trochę humoru dla opanowania drżących rąk i uginających się pod nami kolan. Wymiana uścisków dłoni z profesorami i… pierwsze pytanie.

Seminarium to dom formacji, a ponieważ jednym z czterech, podtrzymujących go, filarów jest formacja intelektualna, Seminarium jest także uczelnią. Dlatego bracia diakoni, wieńcząc swój tok studiów uniwersyteckich, jak wszyscy studenci studiów magisterskich, składają odpowiedni egzamin. Jest on konieczny do zamknięcia studiów z wynikiem pozytywnym i uzyskania tytułu zawodowego magistra teologii.

Dla nas egzamin ten, przeprowadzony 7 maja 2019 roku, na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja w Toruniu, rozpoczął się i zakończył nieco inaczej niż dla większości absolwentów studiów wyższych w naszej Ojczyźnie. Jego początek i koniec zanurzone były we wspólnej modlitwie, w prośbie o błogosławieństwo i w dziękczynieniu za trud, którego bez Boga nie bylibyśmy w stanie podjąć.

Teraz, w ostatnich dniach przygotowań do święceń w stopniu prezbiteratu, pragniemy o tę modlitwę także i Was prosić, byśmy wytężając siły w naszej codziennej posłudze, wszystko, co otrzymaliśmy, godni byli składać na Jezusowym ołtarzu, dla zbawienia i pożytku nas wszystkich.

Na zakończenie pragniemy podziękować Wydziałowi Teologicznemu UMK za czas studiów i wieloletnią współpracę. Na ręce Księdza Dziekana prof. dr. hab. Dariusza Koteckiego składamy podziękowanie wszystkim pracownikom naukowym i administracyjnym, dzięki których wytężonej pracy zyskaliśmy niezasłużone miejsce w historii tego Wydziału.”

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *