Faustinum: Modlitwa za świat w Niedzielę Miłosierdzia

Krakowskie Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” organizuje inicjatywę pt. „Miłosierdzie dla nas i całego świata”. To odpowiedź na wezwanie Jezusa do św. Siostry Faustyny o modlitwę szczególnie w dniu Święta Miłosierdzia.

REKLAMA

– Pragniemy objąć cały glob w Niedzielę Miłosierdzia modlitwą koronką do Bożego miłosierdzia. Dlatego, że miłość miłosierna Boga to źródło nadziei i siły, których dzisiejszy świat w swoim niepokoju i cierpieniu naprawdę potrzebuje – wyjaśnia s. Emanuela Gemza ISMM, przewodnicząca Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”.

By wziąć udział w akcji trzeba wejść na stronę www.faustinum.pl/pl/milosierdzie-dla-nas-i-calego-swiata-2023, a następnie wybrać kontynent i nazwę kraju, za który chce się modlić w Święto Miłosierdzia.

– Zachęcamy, by wybierać kraje, za które jeszcze nikt się nie modli. Warto również wyobrazić sobie ludzi z danego narodu – precyzuje s. Gemza.

Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” wyrasta z charyzmatu św. Siostry Faustyny i uczestniczy w jej misji. Jego cechą charakterystyczną jest związek ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dzięki któremu jego członkowie uczestniczą w charyzmacie, misji i duchowości zgromadzenia, do którego należała św. Faustyna.

Realizacja misji organizacji odbywa się poprzez szerzenie czci Bożego miłosierdzia i głoszenie prawdy o Bożym miłosierdziu poprzez świadectwo swego życia, podejmowanie konkretnych uczynków i dzieł miłosierdzia oraz wypraszanie miłosierdzia Bożego dla świata poprzez ofiarę i modlitwę.

Stowarzyszenie „Faustinum” zrzesza osoby z ponad 90 krajów świata: świeckie, konsekrowane, a także kapłanów. Jego członkowie formują się na drodze indywidualnej lub wspólnotowej. Przynależność do „Faustinum” ma dwa etapy: wolontariat i członkostwo. Po roku wolontariatu można starać się o członkostwo w stowarzyszeniu.

Źródło: https://www.ekai.pl/modlitwa-za-swiat-w-niedziele-milosierdzia/
Fot. © Mazur / episkopat.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *